Žmonės sako, kad geriau vėliau nei niekada, o aš su tuo sutinku ir noriu pakalbėti apie pasninką ir jau visai čia pat esančias Velykas. Jokiais būdais nesiekiu primesti religinių pažiūrių, bet pastebiu, kad daugelis nuosekliai laikosi pasninko per tridienį prieš šventę.

Maistas pasninko metu vaidina labai svarbų vaidmenį. Su šiuo teiginiu turbūt nesutiksi – sakysi, kad maistas kaip tik yra visiškai nesvarbus, jį reikia kruopščiai rinktis, riboti ir atsisakyti. Nuo mažų dienų nelaukiau pasninko, nes man nepatinka „sauso“ maisto skonis. Būtent todėl reikėtų skirti daugiau dėmesio mitybai per šias dienas, ypatingai dėl mažųjų – norisi, kad jie išsaugotų tradiciją, bet kartu ir valgytų su noru ir pasigardžiavimu.

Velykos yra didžiulė šventė (tiek religinė, tiek šeimos ir visuomenės), per jas stalas būna nuklotas įvairiausiais patiekalais – tikra lietuviška užstalė su šeima ir gera nuotaika. Aš noriu, kad kelias iki tos šventės taip pat būtų smagus. Todėl pasiūlysiu keletą patiekalų iš sukauptų receptų, kuriais privalai pradžiuginti šeimą per pasninką:

  1. Tobuli pusryčiai – avižų košė (virta vandenyje, receptą rasi čia);
  2. Sotūs pietūs – kuskusas su daržovėmis (rasi čia), humuso salotos (rasi čia), grikių ir grybų kotletai (rasi čia); moliūgų sriuba ir salierų kepsneliai (rasi čia);
  3. Vakarienei gali pasimėgauti avokado salotomis (rasi čia) arba ankštiniais (rasi čia).

Pasninkui pasibaigus, sudaužysi margutį ir paruoši skaniausius pietus. Ką ruoši? Šiai progai aš siūlau apsilankyti mėsos turgelyje ir įsigyti ėrienos (arba avienos) kumpį (priekinį arba galinį) – išbandyk puikų ėrienos receptą kaip tik šiai progai (rasi čia). Šį kartą aš vadovausiuosi tais pačiais principais, bet kepsiu labai ilgai – 4 val. 180 laipsniai. Ėriena bus minkšta, sultinga ir kris nuo kaulo. Nustebink savo šeimą.

O po Velykų lauksiu tavo išmėgintų patiekalų idėjų – juk šventės ir vėl ateis, o ruošti kartu yra lengviau. Dalinkimės – martynas@lieknas.com.

%d bloggers like this: