P1030927-1

Daugelis dietų griežtai išbraukia bulves, tačiau Lieknieji Gurmanai rūpinasi kaip skaniau ir paprasčiau jas pagaminti. Mes siūlome sumažinti gyvulinių riebalų vartojimą, atsisakyti kvietinių miltų ir cukraus turinčių produktų, tačiau niekuo nekaltiname buvlių.

O kas gali būti geriau už visiems pažįstamus bulvinius blynus? Traškūs bulviniai blynai su puikiu čiobrelių aromatu ir varškės su saulėje džiovintais pomidorais padažu. Lietuviška klasika.

  • 3-4 vidutinio dydžio bulvės
  • 1 kiaušinis (blynų masė turi būti drėgna ir lipni, dėkite du kiaušinius, jei vieno per mažai)
  • Čiobrelis
  • Saulėje džiovinti konservuoti pomidorai
  • Liesa varškė (apie 200 ml)
  • Druska, pipirai ir aliejus

Bulves skutame ir tarkuojame per burokinę tarką. Tarkius skalaujame vėsiu vandeniu ir taip atsikratome krakmolo – nuplauti tarkiai gražiai apskrus ir taps traškūs.

Nusausėjus tarkiams mušame į juos kiaušinį (jei vieno kiaušinio per mažai dėkite antrą – svarbu, kad blynų masė būtų drėgna ir lipni), barstome čiobrelio (gali būti tiek šviežias, tiek sausas), druskos ir piprų. Masę gerai išmaišome tuomet suformuojame blynus ir kepame juos įkaitintoje keptuvėje. Gerai apkepame iš abiejų pusių (kepimo laikas apie 10 minučių).

Su blynais kartu patiekiau liesos varškės ir smulkintų saulėje džiovintų pomidorų padažą, į kurį įmaišiau valgomą šaukštą aliejaus nuo saulėje džiovintų pomidorų – jis suteikia padažui vientisumo ir puikų prieskonį.

Iškepę blynai bus nepaprastai traškūs ir gardūs, pradžiugins visus susirinkusius jų paragauti.

[youtube=http://youtu.be/2YedBB5Bz7Q]

%d bloggers like this: