Pirmas žingsnis

Pirmasis programos žingsnis – nesinuodyk.

Nustok:

  1. Valgyti cukrų ir jo turinčius produktus;
  2. Gerti kavą ir vartoti kofeino turinčius produktus (gaiviuosius gėrimus, energinius gėrimus, šokoladą ir kitus);
  3. Gerti alkoholio turinčius gėrimus;
  4. Rūkyti;
  5. Jeigu dar nuodiji save kuo nors, kas čia nepaminėta, nustok tai daryti.

Skamba bauginančiai….

Žinau, nes pati irgi buvau aktyvi visų čia išvardytų dalykų vartotoja. Neįtikinėsiu tavęs ir nebauginsiu žala sveikatai. Trumpai paminėsiu, kodėl siūlau atsisakyti minėtų medžiagų.

Alkoholis ir cukrus be to, kad nuodija organizmą, yra angliavandeniai ir tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitoje. Jeigu nepažabosi šių dalykų vartojimo, lieknėti bus sunkiau.

Kava ir cigaretės savo kalorijų neprideda, tačiau šie nuodai labai sudarko tavo natūralų organizmo tonusą, ir vykdyti mitybos pokytį reguliariai nuodijantis yra sunkiau.

O kas jeigu?

O kas jeigu nenustosi vartoti cukraus ir/arba alkoholio ir darysi kitus programos žingsnius?  Pavyks lieknėti, jeigu  alkoholio ir cukraus vartosi nedaug. Jeigu gersi daug alkoholinių gėrimų ir vartosi daug cukraus turinčių produktų, lieknėti veikiausiai nepavyks.

O kas jeigu nenustosi gerti kavos ir/arba rūkyti ir darysi kitus du programos žingsnius? Svorį numesti pavyks, bet bus nepalyginamai sunkiau laikytis valgymo režimo ir drausmės pasirenkant produktus, nes tavo organizmo tonusas bus nepastovus ir tau tiesiog stigs energijos.

Kodėl geriau atsisakyti visai, o ne bandyti sumažinti?

Kalbame apie medžiagas, kurios sukelia priklausomybę. Priklausomybė šiuo atveju yra ir raktinis žodis, ir tuo pačiu atsakymas. Jeigu bandome sumažinti medžiagos, nuo kurios esame priklausomi, vartojimą, tai gyvename nuolatiniame strese. Didžiąją laiko dalį mąstome apie tai, kaip norėtųsi pavartoti…. Kovojame su savo noru, kol pavargstame, ir pasiduodame. Taigi viena alternatyva yra nesibaigianti kova, lydima nuolatinių pralaimėjimų ir kaltės.

Kita alternatyva yra visiškas atsisakymas vartoti. Šitas kelias irgi turi savo kainą – abstinencijos sindromą. Priklausomybė ir abstinencijos sindromas – tai už rankyčių susikibę sesutė ir broliukas. Jeigu jau turi kurią nors iš paminėtų priklausomybių, tai be abstinencijos sindromo reiškinių iš tos bėdos neišlįsi. Tačiau vienkartinis abstinencijos sindromo išgyvenimas (palyginus su nuolatine kova) yra „menkutė sloga“, jo pasireiškimas labai retais atvejais trunka ilgiau nei savaitę ir atneša didesnį nepatogumą, negu jauti sirgdamas peršalimo liga.

Išvada

Jeigu nori maksimalaus rezultato, prieš pradėdamas keisti savo mitybos pokyčius nustok save nuodyti. Kuo daugiau padarysi išlygų šioje srityje, tuo galimybė lengvai lieknėti labiau nutols ir taps abejotina.

Susiję straipsniai:

Iš kokaino vergovės ištrūkti yra lengviau nei iš cukraus

Arbata trukdo lieknėti. kaip čia taip…?

Išdrįsk

Kelias į laisvę

Alkoholis ne tik nuodija

Kaip įpratinti vaikus prie kofeino, cukraus, alkoholio?

Coca cola stebuklas

Saldu, gardu be cukraus

Kava. Pastovus gyvenimas strese

Pradėkime nuo laisvės

<– Programos aprašymas          Antras žingsnis –>