LG lieknėjimo programa

Kas tai per programa, iš kur ji atsirado ir kas ją sugalvojo?

Lieknųjų Gurmanų bendruomenė prasidėjo nuo Donatos ir Martyno. Jie surado, išbandė ir aprašė šį mitybos ir lieknėjimo būdą. Pirmieji juo pasinaudojo, numetė savo perteklinius kilogramus. Tuomet prisijungė draugai, draugų draugai, internetiniai draugai. Galiausiai gimė knyga. Nemažai žmonių patyrė sėkmę pasinaudodami LG programa.

Programos esmė – priklausomybių pažabojimas

Dauguma kasdienių dalykų yra paremti įpročiais. Mityba ne išimtis. Dalis įpročių taip sustiprėja, kad nujučiomis peržengia priklausomybės ribą. Ši programa paremta tuo, kad vieną po kitos pažabosime savo priklausomybes.

Kas tos priklausomybės, kurias ši programa pasiūlys pažaboti? Tai: alkoholis, nikotinas, kofeinas, cukrus, užkandžiavimas, persivalgymas, priklausomybė tam tikriems produktams.

Taigi pradėkime nuo trumpo aptarimo, kam ši programa tinka.

Tau programa tinka:

 1. jeigu mėgsti skaniai valgyti, mėgaujiesi maistu. Valgymas tau reiškia daugiau, negu vien tik mityba. Tai malonus laiko leidimas, tai ir bendravimas, ir…;
 2. jeigu turi tikslą ne tik lieknėti, bet ir išmokti maitintis taip, kad visą laiką išliktum lieknas;
 3. turi laiko lieknėjimui, neskubi, nesi prisirišęs prie konkretaus termino ir konkretaus svarstyklių parodymo;
 4. esi pasiruošęs nuosekliam procesui, kuris prasidės dabar, o pabaigos data nėra numatyta.
 5. Esi pastebėjęs, kad turi tokių stiprių mitybinių įpročių (priklausomybių), kur nepadeda valios pastangos.

Tau programa netinka:

 1. jeigu maistas, kurį valgai, tau neturi jokios reikšmės. Tavo tikslas yra per kuo trumpesnį laiką numesti kuo daugiau kilogramų;
 2. ieškai naujos dietos, kurios laikysiesi apibrėžtą laikotarpį;
 3. mėgsti metodus, kurie paremti badavimu, valios pastangomis, griežtomis taisyklėmis.
 4. esi sveikas, lieknas, maitiniesi intuityviai, „neužvalginėji“ savo emocijų, nuobodulio. Jeigu taip yra tai neieškok bėdų ten kur jų nėra.

Jei pajautei, kad tai galėtų būti tavo kelias, tęskime toliau.

Programą sudaro trys žingsniai. Galime ją taip ir pavadinti – „Trijų žingsnių programa“. Čia žingsnius tik išvardysiu, detaliau aprašysiu kituose puslapiuose:

 1. Nesinuodyk
 2. Ritmas
 3. Produktai

Kaip nuosekliai pradėti programą?

Labai paprastai. Pradėti reikia nuo pirmojo žingsnio ir po dviejų savaičių žengti antrąjį, dar po dviejų savaičių – trečiajį žingsnį. Tokia, mano manymu, būtų ideali pradžia. Dvi savaitės yra pakankamas, tačiau ne per ilgas laikotarpis organizmui apsiprasti su pokyčiu. Jei skubėsi ir nekantrausi, rizika „nusprūsti“ padidės.

Ko tikėtis programos pradžioje?

Pirmąją savaitę labai tikėtini yra abstinencijos sindromo reiškiniai. Reikia būti tam pasirengusiam ir neišsigąsti. Gali būti, kad abstinencijos sindromą teks įveikti žengiant kiekvieną žingsnį. Tai retas, bet galimas atvejis. Dažniausiai šį reiškinį tenka išgyventi vieną kartą, pirmosios savaitės metu. Retais atvejais – du kartus (pradėjus pirmąjį ir antrąjį žingsnius), ir dar retesniais – nei karto. Būna ir tokių laimingųjų, bet labai jau mažai.  Taigi, bus geriau, jeigu būsi tam pasirengęs.

Pirmieji du žingsniai yra pasirengimo etapas. Svoris jų metu gali reaguoti labai įvairiai.  Dažniausiai nežymiai krenta, tačiau gali nutikti ir taip, kad tavo svoris per šį laikotarpį didės. Tai labai priklauso ir nuo to, kiek stipriai esi „užsižaidęs“ su dietomis. Jeigu pastaruoju metu arba neseniai laikeisi ekstremalios dietos, tai tavo svoris programos pradžioje augs ir tau teks iškęsti su tuo susijusį nerimą. Taigi pasiruošk ir tam.

Ko tikėtis programos eigoje?

Lieknėsi lėtai ir nuosekliai. Pradžioje (po to, kai žengsi trečiąjį žingsnį) svorio kritimo greitis bus maždaug kilogramas – pusė kilogramo  per savaitę. Įtakos turi individualios organizmo savybės, antsvorio kiekis. Maždaug po trijų savaičių nuo trečiojo žingsnio pradžios nurimsi, nustosi nekantrauti ir abejoti. Tęsti taps lengva. Svoris nuosekliai kris, svorio kritimo tempas tolygiai lėtės. Kiek kilogramų neteksi ir kiek tai užtruks, priklauso nuo to, kiek per daug jų turėjai.

Ko tikėtis po programos?

Laikotarpio „po programos“ nėra. Jeigu viską padarei nuosekliai, tai ši programa tapo tavo gyvenimo būdu. Tu jau nenori nieko keisti savo mityboje, tu ją jau radai. O ir keisti reikalo nėra, nes esi savim patenkintas!

Na ir pabaigai svarbiausios taisyklės:

 • privalai valgyti skaniai. Iš gausybės produktų ir patiekalų atsirink tai, kas tau labiausiai tinka ir patinka;
 • privalai valgyti sočiai. Valgydamas niekada nebaik todėl, kad manai, jog jau gana. Nustok valgyti tik tada, kai esi sotus.
Šios dvi taisyklės įsigalioja nuo to momento, kai priimi sprendimą lieknėti pagal čia pateiktą programą. Kitas taisykles ir rekomendacijas rasi skaitydamas atskirus programos žingsnius, ir jos įsigalioja palaipsniui pereinant iš vieno žingsnio į kitą.
Susiję straipsniai:

Tinklaraštis          Pirmas žingsnis –>