Savaitgalis yra laikas atsipalaiduoti ir pasidžiaugti laisvalaikiu, o daugeliui besilaikančių normalių dietų ir kankinančių save super sudėtingais mitybos draudimais, tai yra laikas, kai „nutrūkstama nuo grandinės.“ Kol esame įsispraudę į savaitės darbų ritmą, kartais neturime tiek daug laiko mąstyti apie visokiausių pavojingų produktų maisto orgijas, bet tik atsipalaidavus, žiūrėk, ir vyno taurė pripilta, ir čipsas burnoje, o šokoladinė bandelė dar laukia savo eilės…

Viešosios politikos ir marketingo mokslinio žurnalo atlikto tyrimo duomenimis (tyrimas atliktas prieš daugiau nei dvejus metus) nurodoma, kad daugelis žmonių suvartoja 400 kalorijų daugiau per savaitgalį, nei per bet kurias kitas dvi dienas. Spekuliuojant tokiais rezultatais, manoma, kad dėka savaitgalio galima priaugti papildomus 2.7 kg per metus.

Kaip išvengti savaitgalio spąstų? Pirmiausiai savaitgalis ypatingas tuo, kad vietoj darbo gauname poilsį, o tai nėra priežastis maitintis prasčiau nei savaitės metu. Svarbiausia yra skaniai ir sočiai valgyti tris kartus dienoje remiantis Lieknųjų Gurmanų mitybos nuostatomis (apie tai plačiau rasi pirmame, antrame ir trečiame programos žingsniuose). Nors visi tai žinome, bet aš nuolatos sau kartoju – tik laimingas ir patenkintas kūnas nieko iš manęs nereikalauja.

Sėkmingo lieknėjimo paslaptis – nuosaikus ir pastovus procesas. O tam pasiekti reikės pagarbaus elgesio su savo kūnu. Nesuvalgytas pyragaitis, ar neišgertas vynas tikrai nėra bausmė sau – atvirkščiai, tai yra pagarba savo kūnui.  Nepamiršk – skaniai, sočiai ir su meile galima ne tik savaitgalio spąstų išvengti, bet ir pakeisti savo gyvenseną.

Gražaus savaitgalio visiems – pasilepinkite pagarbiu kūnui maistu!

Nuotraukos šaltinis: http://blisstree.com

%d bloggers like this: