juodeieji raudonieji ryziai su moliuguVisad labiausiai nustebina tie produktai iš, kurių mažaisiai to tikiesi. Neseniai man taip nutiko su ryžiais. Nuo neatmenamų laikų ryžiai man asocijavosi su baltais Basmati ryžiais.  Paprasta, įprasta, praktiška.

Naujoje parduotuvėje už akies užkliuvo raudonieji ir juodieji ryžiai. Prisipažinsiu nelabai kažko per daug naujo tikėjausi. Ryžiai yra ryžiai. Kadangi jokios nuomonės nei apie vienus, nei apie kitus neturėjau, pasielgiau pragmatiškai nusipirkau abejus. 

Ir labai gerai padariau, kad nusipirkau! Jau paragavau abu ir netgi mišinį iš jų padariau. Man patys skaniausi iki šiol valgyti ryžiai yra juodieji.  Tobuli ir skoniu ir tekstūra. Raudonieji irgi labai skanūs, bet juodųjų nepralenia.

Ne veltui juodeiji kadaise buvo draudžiami. Juos valgyti turėjo teisę tik imperatoriai. Gerai, kad laikai keičiasi. Šiandien išbandžiau juodųjų ir raudonųjų ryžių mišinį. Sulaukiau labai daug pagyrų.

Patiekalui (dvi porcijos) reikės:

Juodųjų ryžių pusės stiklinės
Raudonųjų ryžių pusės stiklinės
Moliūgo apie 700 g
Žemės riešutų saujelės
Aliejaus pora šaukštų
Druskos žiubsnelio
 
Prieskoniai (visi miltelių pavidalo) moliūgui: Ciberžolė, muškato riešutas, kuminas, juodieji pipirai, cinamonas, raudonoji paprika, aitrioji paprika 
 

Gaminimas įžūliai paprastas. Ryžius išverdame dviejuose stiklinėse vandens. Tuo pačiu santykiu 2:1 verdu visus ryžius, tai ir šiuos egzotiškus viriau taip pat. Ryžiai virs apie 40 min. Jei nesijaučiate savimi pasitikintys virdami ryžius ne pakelyje tai plačiau apie tai galite rasti čia. 

Kol ryžiai išvirs užteks laiko pasiruošti moliūgą ir riešutus. Pirmiau ruošiu riešutus. Juos tiesiog skaniai paskrudinu ant keptuvės su druska ir atidedu į šalį.

Moliūgą supjaustau nedideliais kūbeliais. Įkaitinu aliejų keptuvėje ir supilu visus prieskonius. Kai pasklinda malonus kvapas ir prieskoniai šiek tiek apskrunda, laikas į keptuvę keliauti moliūgui. Prieš kepimo pabaigą, kai jau suminkštėja, pasūdau pagal skonį.

Moliūgas daržovė puikiai sugerianti prieskonių skonius ir aromatus.

Ryžiai sugėrė vandenį, išvirė, tada juos sumaišau su riešutais ir serviruoju. Į lėkštės vidurį dedu ryžius, ant viršaus keptus su prieskoniais moliūgo gabalėlius.

Greitai padariau nuotraukytę, čiupome lazdeles ir … labai skanu. Tokio tipo patiekalai valgomi su lazdelėmis tampa dar skanesni.

Skanaus.

 
 
 
%d bloggers like this: