Laba diena,

vakar Jums rašiau komentarą kavos tema. Donata man pasiūlė pasidalinti savo istorija.

Perkopiau pusę amžiaus (51). Sėdimas darbas, amžius, stresai ir netausojantis sveikatos gyvenimo būdas savo padarė. Nuo 18 metų rūkau, taurelės neieškau, tačiau nuo jos ir nebėgu. Darbas protinis, tai kava ne tiktai poreikis, bet kasdienis ritualas. Jau pusmetį kasdien geriu vaistus nuo hipertonijos bei širdies ligų. Nors esu pakankamai judri ir energinga, svoris 94 (ūgis 168). Pastaruoju metu dažnai kirba mintis, kad savo gyvenime turiu kažką pakeisti. Nesinori virsti ligota senstančia bambekle.

Jūsų puslapį radau ieškodama salotų receptų. Savaitę skaitinėjau vis iš naujo. Būdama skeptikė, dietų niekada nesilaikiau, nes visos jos man atrodė ne žemės gyventojams sukurtos. Taip sakant, dietos veiksmingos, visi amžinatilsiai laikėsi ir sublogo. Didžiausią pasitikėjimą sukėlė tai, kad niekur neradau raginimo „Pirk!“. Materialinis suinteresuotumas nekyšo, todėl labai žavi Jūsų entuziazmas ir noras pasidalinti.

Prieš 5 dienas žengiau pirmą žingsnelį „Nesinuodyk“ keliu. Savo nuodijimosi būdus padalinau poromis: 1) kava+cukrus, 2) alkoholis ir cigaretės. Kadangi saldumynų niekada nemėgau, atsisakyti cukraus nematau problemų. Va abstinencija dėl kavos atsisakymo 3 dienas varė iš proto. Galvos skausmas, visiškas neįgalumas, jėgų nebuvimas. Ketvirtą dieną pradėjau pamiršti, o šįryt, penktą dieną, atsibudau labai darbinga. Prieš darbą iššveičiau vonią, išviriau sūnui pietus. Ir žinot ką? Anei aš kavos noriu, anei man jos reikia. 

Su antra pirmo žingsnio dalimi bus sunkiau. Šitiek metų rūkiau!!! Dėl alkoholio tai problemų nebus, aš net būčiau linkusi kartą per mėnesį sau tai leisti, bet negaliu. Jei išgersiu, tikrai parūkysiu. O rūkyti reikia mesti verkiant. Geriu vaistus, kad praplėstų kraujagysles, ir rūkau, kad susiaurintų. Geriu vaistus, kad paretinti pulsą, ir geriu kavą ir rūkau, kad padažninti. Naudoju vaistus, kad sumažinti kraujo krešėjimą, ir rūkau bei geriu kavą, kad padidinti?! Durnių laive sėdžiu, atrodo.

Šią savaitę, įsitikinusi, kad nebebus „lomkių“ dėl kavos, žengsiu žingsnelį „Nerūkyk“. Bus nelengva. Tikiuosi Jūsų palaikymo.

Šiandien nusistačiau maitinimosi grafiką, per išeigines pradėsiu gaminti „teisingą“ maistą.

Sėkmės Jums, entuziastai!

%d bloggers like this: