Priklausomas nuo maisto ar priklausomas nuo valgymo?

Prieš maždaug 60 metų Randolph pirmasis panaudojo terminą „priklausomybė maistui“.

Nuo tada priklausomybe maistui pradėta bandyti aiškinti užkandžiavimo, persivalgymo, besaikio kompulsyvaus valgymo reiškinius.

Pastaruoju metu vis daugiau mokslininkų labiau linkę teigti, kad egzistuoja ne priklausomybė maistui, o priklausomybė valgymui. Norintiems pasikapstyti giliau rekomenduoju labai išsamią mokslinę studiją šia tema.

Kuo skiriasi šie aiškinimai?

Priklausomybės maistui atveju darome prielaidą, kad maiste, kuris sukelia priklausomybę yra tam tikra medžiaga (kažkuris maisto komponentas) sukelianti priklausomybę. Pvz. kofeinas šokolade, cukrus saldumynuose ir pan.

Priklausomybės valgymui atveju, medžiagos, sukeliančios priklausomybę nėra. Mėgstu naudoti palyginimą – nagų kramtymas. Taigi šiuo atveju organizmas nereikialauja jokios „dozės“. Tiesiog atliekamas veiksmas, kuris ramina, trumpalaikiai gerina savijautą.

Turbūt tiksliau būtų ne rinktis vieną iš šių dviejų aiškinimų, o remtis jais abiem. Nes vis daugėja įrodymų, kad tam tikras maistas sukelia priklausomybę ir kad valgymas, kaip po veiksmas, gali tapti elgsenos sutrikimu.

Priklausomas nuo valgymo Svorio metimas Sveika mityba Greiti lengvi sveiki receptai pietų pusryčių vakarienės idėjos Lieknieji gurmanai lieknas 600 x 600

Autorius
Donata

Daugiau receptų

Atsiųskite savo receptą

1 + 11 =

Komentarai

0 Comments

Parašykite mums!