vyno dieta

Pradžia
Tęsinys

Tęskime savo ilgą trumpos dietos analizę…

Jau pasidomėjome rinkodarine puse atsakinga už dietos patrauklumą, „inžinerine“ puse įgalinusią šia dietą tirpinti kilogramus, šiandien žodis fiziologams, tegul jie paaiškina mums kokios reakcijos galėtume tikėtis iš savo organizmo pasiūlę jam palengvėti tokiu būdu.

Kaip jau mums drauge pavyko suskaičiuoti per penkias dietos dienas mes savo organizmui pasiūlysime:

 • 253 g  Baltymų
 • 251 g  Angliavandenių (be skaidulų)
 • 42 g   Skaidulų
 • 90 g  Alkoholio
 • 19 g  Riebalų
 • 2900 Kalorijų

Tai kasdien atitiks maždaug šiuos skaičiukus:

 • 51 g  Baltymų
 • 50 g  Angliavandenių (be skaidulų)
 • 8.4 g   Skaidulų
 • 18 g  Alkoholio
 • 3.8 g  Riebalų
 • 580 Kalorijų

Taigi apart to, kad maisto kritiškai mažai, matome, kad penktadalį visų gautų kalorijų sudaro kalorijos gautos iš alkoholio. Pagal maisto medžiagų struktūrą šią dietą galetume pavadinti baltymine dieta pijokėliams. Vienintėliai baltymai dar šiaip taip būtų artčiau teorinio organizmo poreikio. Angliavandenių lygis (50g per dieną) maždaug toks kokį rekomenduotų  Low Carb (mažai angliavandenių) propaguotojai, tiesa, šios srities ekstremalai sugeba išsiversti su 20 g, o patys aršiausi netgi giriasi 5 g/dieną. Na, o jau riebalų kiekio (6% kalorijų poreikio) galėtų pavydėti net Low Fat (mažai riebalų) ekstremalai.

Dietos kurios per dieną sudaro mažiau kaip 800-1000 kalorijų vadinamos labai mažai kalorijų turinčioms dietoms. Net mažai kalorijų turinčių dietų propaguotojai nerekomenduoja jų imtis. Organizmo reakcija panaši kaip į badavimą.

Taigi bandykim susumuoti ką gi čia turime Vyno dietos pavidalu? Turime mažai kalorijų, mažai angliavandenių ir mažai riebalų turinčią dietą vienu metu. Taigi badavimas girtuoju būdu.

Norėdamį sužinoti savo organizmo reakciją į šį derinį panagrinėti trimis pjūviais:

 1. Kaip organizmas reaguoja į badą?
 2. Kaip alkoholis veikia organizmą?
 3. Kokia šių dviejų faktorių (badas ir alkoholis) sąveika?

Taigi – Badas. Badavimą jau nuo gilios senovės žmonija taiko organizmo gydymui ir apsivalymui. Tačiau, kaip sakoma, badas badui nelygu. Gydomojo badavimo atveju labai kruopsčiai ir metodiškai organizmas įvedamas į badavimo būseną. Suvokimas ką darai, nusiteikimas yra labai svarbu. Sėkmingam badavimui reikia nemažai pasiruošimo, žinių.

Teisingai atliktas badavimas yra labai stiprus vaistas, neteisingai – tiek pat stiprus nuodas. Tokio „badavimo“ kuris siūlomas Vyno dietoje būdu negausime jokių naudingų badavimo dalykų, tačiau susirinksime šalutinius badavimo poveikius: nuovargis, silpnumas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, viduriavimas, padidėjusi tulžies akmenų rizika ir t.t..

Na apie alkoholio žalą man jau net ranka nekyla rašyti. Smegenys, kepenys … ir visi kiti organai kenčia nuo šios mūsų nuodėmės. Alkoholio poveikis stiprėja geriant nevalgius. Nesunku išbandyti.

Badavimas ir svaiginimasis nėra nauja idėja. Rašytiniai šaltiniai nurodo, kad pirmasis tokią dietą susikūrė ir išbandė Anglijos karalius Viljamas Pirmasis. Jis šią dientą pavadino – „skysčių dieta“, turėdamas omenyje degiuosius skysčius.  Kai atėjo laikas karalių guldyti į karstą (mirė nuo nelaimingo atsitikimo) pasirodė, kad dieta nebuvo sėkminga.

Dvidešimtame amžiuje „geriančio žmogaus dietą“ labai išgarsino Robert Cameron, kurio pagrindinis moto buvo sujungti tris žmogaus svajones: gerti, valgyti, mesti svorį. Sprendimą jis rado sujungdamas ekstremalų Low Carb (mažai angliavandenių) mitybos stilių su alkoholio vartojimu.

Yra paskelbtų tyrimų rezultatų, kad besilaikantys dietų labai dažnai griebiasi taurės, siekdami lengviau įveikti stresą, kurį sukelia badas. Pastoviai save marinantys badu priklauso padidintos rizikos grupei alkoholizmo, narkomanijos atžvilgiu. Taigi Vyno dietos kūrėjas pataikė šiuo požiūriu į dešimtuką. Išbadėjusįam žmogui nereikia ilgai siūlyti, jis ir pats yra linkęs griebtis stikliuko.

Koks tokios dietos ilgalaikis poveikis? Individualus. Jeigu esame sveiki ir stiprūs, tai organizmas susidoros, ilgainiui atstatys pažeistas funkcijas, susigrąžins prarastus skysčius ir grįš į pusiausviros būseną, tuo pačiu ir svorį. Jei jis labiau pavargęs, tai atlaikyti tokias saviatakas jam bus sunkiau…

Visaip naršiau internetą, prašiau Martyno pagalbos, kad padėtų man rasti Vyno dietos autorių. Deje, nepavyko. Tai visgi kaip man patenkinti savo smalsumą? Kas jis tas paslaptingas vyno dietos kūrėjas? Kam yra naudinga kurti ir platinti tokio tipo kūrinėlius?

Gal tai žurnalistas, norintis pritraukti daugiau skaitytojų į savo portalą? Gal piktas pašaipūnas, norintis pasišaipyti iš apkūnių lengvatikių? O gal pavargęs nuo savo tuščių pastangų dietininkas-svajotojas? Labai didelė tikimybė, kad būtent jis. Eilinį pirmadienį pradėjo savo kančių kelią, kažkaip jam pavyko persiristi per visą dieną su aprašytu valgiaraščiu. Vakarop, kad „paskandinti“ savo prastą savijautą dėl alkanos dienos griebėsi bokalo…

Dar šiek tiek pagiringas kitą rytą užlipo ant svarstyklių ir „nušvito“…. tokiu pat būdu išgyveno dar keturias dienas, paskaičiavo rezultatus, truputį suapvalino ir pasigyrė apie savo sėkmę kokiame nors dietininkų forume. Tiesa kaip jo likimas vystėsi toliau niekas taip ir nesužinojo, bet kam tai rūpi? penkios dienos- penki kilogramai, juk tai yra ko geidžiame, apie ką svajojame.

Na, o jei tokios dietos sukūrimas yra piktas pokštas. Dietos kūrėjas (kūrėjai) puikiai išmano įstrigusio užburtame rate dietininko psichologiją ir lengva ranka mesteli jam dar vieną sarkastišką pasiūlymą. Nelabai atsakinga, nors kita vertus, gal kai kuriems žmonėms toks pasiūlymas gali padėti atsibusti ir susivokti, kad jeigu kyla noras pasinaudoti tokią dietą tai gal tikrai pas mane „tarp ausų“ jau ne viskas tebėra savo vietose.

%d bloggers like this: