Odos pasidarė daugiau…

Kai kalba eina apie didesnio kilogramų kiekio praradimą, naudinga šiek tiek padėti odai prisitaikyti prie atnaujintų formų. Didesniu kiekiu pavadinčiau 10 ir daugiau numestų kilogramų.

Oda labiausiai mėgsta, kai lieknėjame lėtai. Jei neteksi  2-3 kilogramų per mėnesį, oda greičiausiai spės kartu su tavim. Aišku, įtakos turi individualūs skirtumai, tiek pačios odos savybės, tiek ir individuali lieknėjimo specifika. Jei esi tas, kuris lieknėti pradeda nuo veido, tai nusiteik pirmiesiems „komplimentams“ – „…atrodai suvargęs, ar nesergi?“. 

Jeigu lankaisi pas kosmetologę, informuok ją, kad šiuo metu lieknėji, ji žinos, kokias parinkti procedūras. Na, o jeigu oda rūpiniesi pats, tai stebėk savo odą lieknėjimo metu. Stebėk ir atsiliepk į jos reakcijas. Kas dėl kosmetinių priemonių, tai nereikia kažko ypatingo, tinka visos įprastos priemonės, kurios padeda odai išlikti drėgnai, elastingai. Na, o jeigu dar pradžiuginsi savo veido odą masažu ar kokia kita tonizuojančia procedūra, tai malonumą patirs ne tik oda, bet ir siela.

Kūno oda taipogi patiria pokytį. Lieknėjant turi pasikeisti ne tik rūbų dydis. Tie, kurie yra darę su savim drastiškų eksperimentų, kuriems pavyko laimėti rungtį „kuo daugiau kilogramų per kuo trumpesnį laiką“, žino, apie ką kalbu. Po tokios „sėkmės“ pasijauti kaip šarpėjų veislės šuniukas, apima jausmas, kad nešioji pora dydžių didesnę odą. Na, bet dažniausiai ta problema ilgai nevargina, nes tokiu būdu prarasti kilogramai neužtrunka grįžti.

Taigi paminėsiu keletą dalykų, kurie padės tavo kūno odai lieknėjimo metu.

Pirma ir pati efektyviausia pagalbos priemonė. Lieknėk lėtai.  Tai netgi ne pagalbos, o greičiau prevencinė priemonė. Kaip jau minėjau, jeigu lieknėsi lėtai, oda spės pati. Na, nebent kalba eina apie labai didelį svorio netekimą. Jeigu ruošiesi netekti per 30 % savo dabartinio svorio ir nesi, kaip sakoma, pirmos jaunystės, gali nutikti taip, kad oda ne tik nespės kartu su kilogramais, bet ir apskritai niekad savarankiškai nesugebės prisitaikyti prie tavo naujų formų. Taigi geriau jau būk psichologiškai tam pasiruošęs. Na, bet vis tiek, visais atvejais geriau ant kūno turėti šiek tiek per daug odos, negu labai per daug lašinių.

Antoroje vietoje įvarginčiau visas procedūras ir priemones, kurios stipriai suaktyvina odos kraujotaką. Masažai, apsitrynimai, pirtis, įvyniojimai… Viskas, nuo ko oda sveikai parausta. Labai daug šioje srityje gali pasidaryti pats namų sąlygomis.

Pradėkim nuo savimasažo. Naudinga paversti įpročiu kritinių kūno vietų, dažniausia tokia vieta tampa pilvas, savimasažą. Rask savo dienotvarkėje tokį laiką, kuris nesudarytų papildomų nepatogumų. Gal mėgsti pasivolioti lovoje prieš keldamasis ryte, gal atsidurti lovoje anksčiau iš vakaro, gal tiesiog turi įprotį padrybsoti prieš televizorių. Prie jau egzistuojančio įpročio „prikabink“ papildomą funkciją, ir nereikės jokių ypatingų pastangų. Tiesiog išmok keletą savimasąžo judesiukų, čia tau pasitarnaus visagalis internetas.

Duše nevenk aštresnės plaušinės. Labai odai patinka įvairiausi pilingai. Vieną pvyzdį paminėsiu.

Apsitrynimas kava. Ne kavos tirščiais (nuosėdomis), o pačia kava. Po kavos plikymo likę tirščiai nebeprilygsta maltai kavai, nes kofeiną jau suvartojai į vidų. Geriau vartok išoriškai, išloši du kartus. Kava tiks pati pigiausia. Besimaudydamas duše išmuiluotą odą įtrink malta kava, energingai pamasažuok rankomis, kol malonu, po to nuplauk tekančiu vandeniu. Iš mano patirties apsitrynimas kava yra pati pigiausia ir efektyviausia iš labai daug siūlomų tonizuojančių odos priemonių, kurių sudėtyje yra kofeino. Tai pats geriausias kavos panaudojimas. Išsitrynęs kava suteiksi daug daugiau naudos savo kūnui, nei ją gerdamas.

Įvyniojimas taip pat puiki, lengvai namų sąlygomis atliekama procedūra. Tam reikia keleto priemonių:

  • patinkantis, įvyniojimui skirtas kremas,
  • plėvelė, į kurią vynioji sumuštinius kelionei arba maisto likučius prieš dėdamas į šaldytuvą,
  • šiltas pledas apsikloti,
  • puodelis karšto gėrimo, kuris sušildys iš vidaus,
  • knyga ar žurnaliukas pavartyti, kad nenuobodžiautum, kol tavo oda lepinsis.

Neturiu tikslo pateikti tikslaus aprašymo, išsamių instrukcijų, kaip atlikti įvyniojimą ir kokį kremą pasirinkti pilnas internetas. Noriu tik paskatinti pažvelgti į šia puikią procedūrą paprasčiau.

Gudrauk, derink pagalbos odai priemones su malonumais kūnui bei sielai, viskas eis sklandžiai ir be įpatingo prisiruošimo. Mėgstantiems pirtelę apskritai nėra jokių sunkumų, odos palepinimas procedūromis pirties metu jiems įprastas užsiėmimas.

Na, ir su drauge pasisėdėti galima ne prie kavos puodelio, o įsivyniojus. Puikus laikas bus aptarti paskutines lieknėjimo naujienas, pasidalinti informacija ir patirtimi odos priežiūros srityje.

%d bloggers like this: