Greita klasika - jogurtas su bananu

Greitas maistas – geras maistas, kol per toli nenubėga… šiuo atveju laukuose nieko negaudysime, bet skubėdami ir lėkdami stosime prie pirmos pasitaikiusios parduotuvės (na rekomenduočiau ieškoti šiek tiek didesnės dėl produktų pasirinkimo) ir išsirinksime labai greitą maistą!

Už straipsniuko atsiradimą – ačiū komentatoriui, kuris pasivadino „qwerty“ (pirmosios 6 paeiliui esančios klaviatūros raidės viršuje), bet ji/jis tikrai skubėjo, o aš skubančius gerbiu ir nusprendžiau atsišaukti.

Visiems gerai pažįstama ir neguodžianti situacija: lėki, bėgi arba mašina važiuoji ir darbo labai daug. Stresas taškosi visur (jeigu jis išvis gali taškytis), ir jau pietų metas, o maistelio iš anksto kruopščiai nepasiruošei. Savęs negailėk ir į restoraną neskubėk, nes ten nei greita, nei skanu. Surask didesnę parduotuvę ir suskubk maisto ieškoti.

Pirmas patarimas, iš principo gali su savimi nuolatos turėti šaukštą, popierinių servetėlių ir kokį nors peiliuką – aš stengiuosi šiuos tris dalykus vežiotis automobilyje, dar ten turiu ir dubenėlį.

Antras patarimas, prieš eidamas į prekybos centrą jau žinok, ko nori valgyti, – juk kalbame apie žaibiškus pietus, tad nėra laiko aplink tas lentynas trintis.

Trečias patarimas, pasitikėk trijų komponentų pietumis – su mažiau nepraslysi, o daugiau gali būti labai sudėtinga.

Dabar aptarkime keletą mano mėgstamiausių pasirinkimų. Absoliutus favoritas ir gelbėtojas vietoj bet kurio maitinimosi – liesa varškė, du bananai ir pakuotė lazdyno riešutų. Paprasta, aišku, greitai surandama ir labai greitai suvartojama. Apimtys kompaktiškos, tinka vartoti bet kurioje vietoje. Kartais vietoje varškės valgau liesą natūralų jogurtą. Taip pat galima pasirinkti ir kitokių vaisių – kas prinokę, tas skanu ir tinka. Visais atvejais prireikia dubenėlio ir šaukšto.

Nedaug nuo lyderio atsilieka ir kita kombinacija – rūkyta paukštienos dalis (tinka viskas be odos), pomidorai ir agurkai. Šitą kombinaciją vartoju, kai labai reikia stipresnio maisto, – turiu daugiau įtampos, daugiau skubėjimo. Labai gardu – dievinu rūkytą paukštieną. Jeigu būnu pasiėmęs peiliuką, pasigaminu greitas salotas – supjaustau paukštieną, pomidorą ir apibarstau sūdytomis saulėgrąžų sėklomis. Kartais prekybos centre nusiperku saulėje džiovintų pomidorų, jais paskaninu salotas ir apšlakstau jų aliejumi.

Nenori mėsos arba vaisių? Pirk konservuotų pupelių arba avinžirnių ir valgyk juos su saulėje džiovintais pomidorais. Žinoma, galima ir kaip reikiant konservuotus ankštinius paskaninti – truputį pipirų ir druskos, šiek tiek citrinos sulčių, šiek tiek aštrumo, ir keletas pomidorų visą reikalą sutvarko, bet šitai situacijai tau reikės pasiruošti iš anksto…

Taigi, neskubėk ieškoti mėsainio ir negaudyk dešrainio – skanų ir vaizdą veidrodyje negadinantį maistą rasi parduotuvės lentynoje. Svarbiausia šiek tiek pasiruošti iš anksto – turėk šaukštelį ir dubenėlį. O dar svarbiau, jei tu turi kokią nors kitą kombinaciją – dalinkis su visais!

Susiję straipsniai:

Greitas maistas (I)

Greitas maistas (II)

Nuotraukos šaltinis: anasanaturals.blogspot.com.

%d bloggers like this: