Lieknųjų Gurmanų programa turi labai mažai apribojimų. Tačiau pastebiu, kad ir su tais keletu nėra labai lengva susidoroti. Besilaikantys vis bando juos sušvelninti. Viena iš karščiausių temų vis dar lieka kepiniai. Iš ko kepti blynus? Kokią duoną galima valgyti? Šia tema jau diskutuota ne kartą, šiandien vėl jai skirsiu dar šiek tiek dėmesio.

Kodėl taip labai norime duonos ir blynų?

Greičiausiai todėl, kad keisdami mitybą nustojome juos valgyti ir vietoje jų į racioną nesuskubome įtraukti pakankamai kitų grūdinių  produktų. Jeigu vietoje įprastų pusrytinių blynų pradėjome valgyti varškę, tai organizmas vietoje grūdinių patiekalų, kurie turtingi angliavandenių, dabar gauna jau visai kitos sudėties maistą, kuriame daug baltymų, bet nėra angliavandenių. Visai kitaip organizmas pasijaustų vietoje blynų maitinamas koše. Abiem atvejais jis gautų to paties tipo patiekalą. ir „blynų abstinencija“ būtų žymiai švelnesnė.

Taigi visų pirma permąstykime savo naująjį meniu. Ar jame pakanka grūdinių produktų? Grūdinės kultūros neatsitiktinai vaizduojamos sveikos mitybos piramidės pagrinde. Tik dažniausiai, gal todėl, kad taip lengviau atvaizduoti, sveiko maisto piramidės apačioje vaizduojant grūdinius produktus pasitelkiame duonos atvaizdą. Atsisakę kepinių iš miltų, raskime naujų būdų, kaip į savo mitybą grąžinti grūdus. Yra daug kelių, kaip tai padaryti: pasta, košės, grūdai (ryžiai, grikiai….). Na, o jeigu vis tiek atrodys, kad neįmanoma lieknėjant gyventi be kepinių, tai ateityje panagrinėsime plačiau, kaip tuos kepinius padaryti labiau tinkančiais lieknėjantiems.

nuotrauka iš http://pancreaspancakes.webs.com

%d bloggers like this: