Kaip teisingai pasiruošti svorio metimui?

www.DELFI.lt
2012 m. kovo 8 d. 00:00
DietaSprendimas mesti svorį turbūt vienas iš dažniausiai priimamų sprendimų tarp mūsų, kurie nemylim savo vaizdo veidrodyje. Pradėsiu nuo pirmadienio, pradėsiu nuo Naujųjų, PRADEDU DABAR !!!…

Nevarkim su statistika, tačiau greičiausiai „pradedu“ prilygtų loterijos bilieto pirkimui, o „tapau lieknas“ aukso puodo laimėjimui.

Tad ką daryti, kad tų laimėjimų būtų kaip galima daugiau?

Pradėti reikia nuo tinkamo pasirengimo. Lieknėjimo procesas bus nemažas pokytis, kuris išplis žymiai toliau už lėkštės ribų. Tik niekada to nedarę gali patarti – valgyk mažiau ir baigsis visos tavo bėdos. Teks savyje ir aplink save išjudinti nemažai nusistovėjusių įpročių ir taisyklų. Ir nesvarbu, kokią metodiką svorio metimui pasirinksi, turi būti tam gerai pasiruošęs.

Kalba eina ne vien apie metodikos studijavimą. Ne mažiau svarbu ir daugelis kitų dalykų, kurie tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti visai nesusiję su lieknėjimu. Kas jie tokie?

Miegas

Nesvarbu, kiek laiko per parą skiri miegui ir poilsiui. Svarbu, ar jautiesi pailsėjęs. Vienas puikiai jaučiasi po 5-6 valandų miego, kitam ir 8 yra per mažai. Jeigu visą darbo savaitę esi nepakankamai išsimiegojęs, o atsigriebi savaitgaliais, arba dar blogiau – tada, kai visiškai išsenki, tai geriau lieknėjimo projekto net nepradėk. Teisingiau pradėk, bet ne nuo mitybos ar sporto, bet pradėk nuo veiklos ir poilsio režimo sureguliavimo.

Darbas

Kiek tave yra užvaldęs darbas? Na, teisingiau, ne kiek jis tave užvaldė, bet kiek tu pats prie jo esi „prikibęs“? Ar darbas tau atrodo toks didelis ir svarbus – na, pats svarbiausias dalykas tavo gyvenime?

Jei darbiniai reikalai yra absoliutus tavo gyvenimo prioritetas, tai greičiausiai irgi dar ne laikas pradėti asmeninius projektus. Darbas juk tuoj pašauks ir menkučiai tavo asmeniniai interesai… na, kam jie bus įdomūs? Jei atpažįsti save, tai pradėk lieknėti vėlgi ne nuo lėkštės. Pirmiau turi užaugti savo akyse ir tapti didesnis už savo didelį darbą. Kaip išmintinga močiutė sakydavo, „Vaikeli, nepakeičiamų pilnos kapinės…“

Žalingi įpročiai

Alkoholis, cigaretės ir toliau pagal sąrašą… Kiekvienas iš jų pasiima ne po lašelį, o po kibirą tavo energijos. O alkoholis ne tik pasiima tavo energiją ir pasiryžimą, jis dar ir savo kalorijas tau „dovanoja“. Taigi, ruošdamasis lieknėjimui, nepamiršk sutramdyti ir žalingus įpročius.

Organizmo tonusą veikiančios medžiagos

Čia kalbėsime apie kofeiną ir cukrų. Kofeinas – tai ne tik kava, o cukrus – tai ne tik tie balti kristalai, kuriuos dedi į kavą. Tai galybė gražiai įpakuotų, išpuoštų ir labai intensyviai reklamuojamų produktų. Kofeinas ir cukrus – tai medžiagos, kurios turėtų būti aptariamos ten pat, kur aptarėme žalingus įpročius, tačiau jų visuomenė prie šios kategorijos dar nepriskiria.

Pažvelgus ne taip toli į praeitį, alkoholis ir cigaretės visuomenėje turėjo tą patį statusą, kaip šiandien turi cukrus ir kofeinas. Šaunus vaikinas iš plačiaekranio filmo buvo apsuptas dūmelio debesėliu. Dabarties šauni mergina iš to paties ekrano, pramerkusi vieną akį, tiesia ranką link kavos puodelio.

Tačiau tai nėra mūsų tikslas – čia ir dabar atverti pasauliui akis. Tiesiog prieš pradėdamas lieknėti, turi žinoti, kad šios medžiagos tavo tonusą „šokdina“ nuo puodelio link šokoladuko ir atgal. Vėlgi, cukrus kaip ir alkoholis, primeta dar ir savas, lengvai įsisavinamas kalorijas. Kuo tolygesnis visos dienos eigoje bus tavo organizmo tonusas, tuo lengviau bus įgyvendinamas bet koks pokytis, kurio imsiesi.

Santykiai

Ar esi taikoje su savo aplinka? Kaip sakoma, ten, kur patrankos gaudžia, mūzos tyli… Tai tinka ir lieknėjimui. Nors gal tai iš pirmo žvilgsnio nepanašu į kūrybą, tačiau patikėk, jos reikės. O jeigu tavo namai, tavo tvirtovė, nuolat aidi nuo trankomų durų skambesio – tai ten naujiems užgimimams dirva tikrai nepalanki.

Mąstymas

O ar esi taikoje pats su savim? Tu būsi pirmas, kuris pagirs. Būsi pirmas, kuris palaikys suklupus, paguos ir paskatins. Arba tu būsi pirmas, kuris pasakys „Iškart žinojau, kad man nepavyks“. Taigi prieš pradėdamas lieknėti, nepamiršk susitarti su savim, kuris būsi?

Todėl, prieš pradėdamas lieknėti, pasiruošk. Pasiruošk, kaip tai esi įpratęs daryti prieš kiekvieną svarbų darbą ar projektą. Padaryk tai, apie ką jau žinojai, kai lankei darželį: užtektinai miegok ir ilsėkis, nesinuodyk, susitaikyk su savimi ir savo aplinka.

Nenukelk pasirengimo ateičiai, nes netrukus žengsim antrą žingsnį. Kalbėsim apie tai, nuo ko pradėti mitybos keitimą, kad lieknėjimo procesas netaptų kančia.

Straipsnis parengtas Lieknųjų gurmanų Lieknėjimo programos pagrindu. Pasirengimas svorio metimui sutampa su Lieknėjimo programos pirmo žingsnio nuostatomis. Daugiau informacijos apie tai rasite www.lieknas.com.

www.DELFI.lt
© Shutterstock nuotr.
%d bloggers like this: