Rytas be žadintuvo. Tai mano siekiamybė. Na, bent jau savaitgaliais tai galime sau leisti. Nesvarbu, kad pusryčiams gaminti nesugaištu nei 10-ties minučių, lėtas rytas pats savaime yra didelė vertybė.

Dribsniai, pienas, bananas, sėklos, riešutai

Esame du pusryčių valgytojai, tačiau dažniausiai gaminu tris patiekalus. Kiekvienas valgome po du. Vienas bendras – vaisių kokteilis,  kiti du atskiri. Vienas valgytojas renkasi košę, kitas – užpiltus pienu dribsnius.

Šiame tinklaraštyje jau kažkur klajoja ir košė, ir vaisių kokteilis, bet noriu dar kartą grįžti prie šių temų. Atsakinėdama į komentarus pastebėjau, kad sunku pasiryžti atsisakyti cukraus (medaus) ir duonos. Daug kam ryte labai norisi saldaus (greitos energijos) ir grūdų. Labai dažna kombinacija pasaldinta kava (arbata) ir sumuštinis.

Bananas, kivis, apelsinas

Siūlau pabandyti kitą derinuką. Vaisių kokteilis + košė (pienu užpilti dribsniai). Po tokių pusryčių organizmas gaus puikų energijos užtaisą ir sotumą iki pietų. Mėgstantiems analizuoti glikemijos indeksą iš karto pasakysiu – tokie pusryčiai greičiausiai viršys visos dienos, o gal ir dviejų, normą.

Na, o informacija tiems, kuriuos domina gliukozės patekimo į kraują greitis – pirmiausia į kraują pateks gliukozė iš bananų, po to iš apelsinų, vėliau iš avižų…. gal jau užteks.

Apie kokį mėgavimąsi maistu galime svajoti, kai smegenys nuolat skaičiuoja indeksus, „skaido“ angliavandenius….

Atsipalaiduok. Rytas. Greitai kovo vidurys, kiek čia tos žiemos belikusios, tuoj pavasaris… savaitgalis, ant stalo skanus maistas. Padėk į šalį visas savo žinias apie angliavandenius, kalorijas, glikemijas ir hiperinsulinizmą. M Ė G A U K I S!

%d bloggers like this: