Lieknėjimo istorijų skyrelį pradėsime Laimos istorija.  Aš pati ją paskatinau pasidalinti. Labai džiaugiuosi, kad ji sutiko. Vėliau, labai tikiuosi, kad prisijungs ir kitos mano draugės ir draugai, kurie jau yra išbandę Lieknėjimo programą. Taip pat ne tik tie, kurie jau pasiekė savo tikslą, tačiau ir tie, kurie tik priėmė sprendimą ir pradeda. Laima taip pat dar tik pradėjo. Turėsim progą stebėti kaip jai sekasi. Po kiekviena istorija galėsime rašyti komentarus, padiskutuoti, patarti, pasiklausti. Taigi žodis Laimai:

Sveiki,

Mano vardas Laima. Lieknųjų gurmanų programą sužinojau dar prieš atsirandant šiam puslapiui. Apie ją sužinojau per savo pažįstamą, kaip apie labai nesunkią, bet veiksmingą mitybos programą. Mano pažįstama numetė pagal ją virš 15 kg svorio, rezultatas buvo akivaizdus. Paprašiau, kad pasidalintų. Tik paskaičius čia sužinojau, kad ta mitybos programa vadinasi Lieknieji gurmanai.

Antsvorį turiu jau senai. Jis susikaupė labai nepastebimai. Kiekvieną žiemą priaugdavau po pora kilogramų, o pavasarį jie nenukrisdavo. Taip vis dėjosi po truputį ir pamačiau, kad jau visai nebegerai.

Niekada gyvenime nesilaikiau jokios dietos. Dažnai pakalbėdavau, pagalvodavau, kad reikėtų, bet taip ir pasibaigdavo. Nebuvo sunku pasiryžti kai pamačiau kaip mano pažįstama pasikeitė, nors man daugiau negu 55 metai vistiek manau, kad man pavyks.  Sveriu šiuo metu 92 kg, mano ūgis 170 cm, prieš pradėdama programą svėriau 93 kg.

Pradėjau laikytis vasario 1 dieną. Taip tiksliai sutapo, kad tuo laiku pora dienų pas mane svečiavosi ta mano pažįstama, kuria čia minėjau. Ji man viską paaiškino, pasakė ko atsisakyti. Tai ir pradėjau nuo vasario 1 dienos. Nenorėjau nieko skubinti, tai ir dariau, kaip man patarė. Kas dvi savaites pradėjau kitą žingsnį.

Sunkiausias buvo pirmas. Rūkymas ir alkoholis man niekad nebuvo problema, kava irgi beveik ne, nes gėriau tik ryte nestiprios kavos puodelį. Bet su saldumynais tai turėjau rimtą problemą pasirodo. Jau pirmą dieną po pietų pradėjo labai skaudėti galvą, į vakarą pasidarė bloga. Vakare truputį, beveik prisiversdama užvalgiau, pagerėjo. Supratau, kad būtinai turiu ką nors užvalgyti, kad tie priepuoliai nebesikartotų. Ateinančias dienas taip ir gyniausi, kai tik pajaučiu, kad artėja galvos skausmas nieko nelaukusi čiumpu obuolį arba bananą. Po kelių dienų tie nemalonūs reiškiniai praėjo ir po to jau nebeturėjau jokių problemų.

Rėžimas man pasikeitė labai lengvai, nes aš jau ir anksčiau stengiausi valgyti pagal laiką, tik tiek, kad valgydavau penkis kartus, stengiausi valgyti mažiau ir nebevalgyti po šešių, be to gėriau apetitą slopinančias kapsules. Tai sumažinau valgymą iki trijų kartų, nustojau gerti kapsules ir pradėjau valgyti sočiai. Gal truputį buvo pradžioje baisoka, kad per daug suvalgau, bet svoris nekilo, tai labai ir nesijaudinau, laukiau kol bus trečias programos žingsnis.

Trečią žingsnį pradėjau prieš savaitę. Mano svarstyklės tokios senovines, be gramų, rodo tik kilogramus, tai labai sunku pamatyti kaip svoris krenta, bet vakar jau pamačiau, kad vienu kilogramu mažiau. Labai apsidžiaugiau. Taip ir atsitiko, kaip man sakė. Valgau sočiai, visai neturiu problemų laikytis tos programos. Gal tik būtų gerai, kad receptų būtų daugiau, nes būna, kad nebežinau ką valgyti. Aš ir pati parašysiu čia keletą receptų. Labai skanią košę išsiviriau, tai dabar vos ne kasdien ją verdu. Tos saldžios košės man nelabai, tai aš su keptais svogūnais pasidarau. Ir sriubų receptų man trūksta, bet gal per laiką atsiras.

Mano sesuo irgi kaip ir laikosi, bet dar jaučiu, kad nėra iki galo apsisprendusi. O aš planuoju laikytis labai drausmingai. Pradžioje galvojau laikytis iki gegužės ir numesti kokius 5 kg, bet dabar persigalvojau, noriu numesti iki 80. Daugiau nenoriu, nes bijau raukšlių :-).

Pasistengsiu retkarčiais parašyti kaip man seksi. Labai noriu, kad kas nors dar prisijungtų į kompaniją. Draugijoje smagiau bus.

Iki Laima

%d bloggers like this: