Sveiki, LG draugai,

Dar pernai, kai prekybos centruose suskambo pirmieji dainos „Last Christmas“ akordai, su siaubu pagalvojau – ką reikės pasipuošti šiemet, nes jau į pernykščius rūbus neįtilpau. Visą mėnesį prisikankinau ieškodama „apvalumus“ maskuojančių suknelių, o galiausiai per Naujuosius eilinį kartą pažadėjau sau – vėl imsiu save į rankas ir mesiu svorį. Tačiau iki gegužės taip ir pasimiršo, kol aptikau LG.

Dabar drąsiai galiu pasakyti – Kalėdų nebijau! Ir ne tik dėl rūbų. Per 7 mėnesius numečiau daugiau nei 15 kg ir jaučiuosi fantastiškai. Išmokau apsieiti be kažkada dievinamų riebių kepsnių, kinietiškų saldybių ir pyragų pyragų pyragų. Ir aš jų nenoriu. Manęs negundo net uošvienės per naktį pečiuje kepamas žemaitiškas kūgelis su lašinukais ir kiaulės koja 😀 Per šį laiką suvokiau – jei savęs nekontroliuosi ir neugdysi valios, nemankštinsi savo skonio receptorių, tai visą gyvenimą tik skųsies, kad, matyt, toks tavo organizmas, kad ką nors pakeisti jau gal per vėlu. Dažnai mano draugės pasako – esi pavyzdys, kad ir mes galime, bet taip nieko ir nesiima. Aš paraginu paskaityti LG, tačiau tai turi būti asmeninė iniciatyva. Rašydama savo istoriją, buvau pasižadėjusi atsiųsti receptų, bet per tuos darbus ir nuovargį, niekaip nepavykdavo Šiandien produktyvus rytas, jau daug padaryta, daug dar laukia, visoje toje šventinėje suirutėje pamaniau, juk valgyti vistiek gaminu, kodėl neišpildžius pažado ir negrąžinus skolos 😉 Ir štai mano paskutinis eksperimentas LG virtuvei:

Šilta perlinių kruopų mišrainė

DSC03737-1

Reikės:

  • Maždaug 2 saujų virtų perlinių kruopų,
  • 0,5 balto svogūno,
  • 0,5 a.š maltų kalendrų,
  • Kelių griežinėlių vištos krūtinėlės,
  • Šiek tiek šviežaus čiobrelio,
  • 4 v.š alyvuogių aliejaus,
  • 1 v.š sviesto (Martynas: pagal LG programos nuostatas, sviestas yra nerekomenduojamas vartoti),
  • Saujelės raudonos paprikos, pjaustytos kubeliais,
  • Saujelės baklažano, pjaustyto kubeliais,
  • 1 pomidoro tyrės.

Svogūną pakepame ant 2 šaukštų aliejaus ir 1 vieno šaukšto sviesto, tada įberiame kalendrą vienai sekundei, į keptuvę sudedame perlines kruopas, šiek tiek nugariname skystį. Visa tai dedame į lėkštę.

Vištieną užpilame aliejumi, pabarstome žiupsneliu druskos ir čiobreliu. Iškepame griliuje arba orkaitėje.

Pakepiname papriką ir baklažaną, ant kurių užpilame pomidoro tyrę. Minutę kitą troškiname.

Tada viską susloksniuojame ant perlinių kruopų. Jeigu labai norisi, galima valgyti su natūraliu jogurtu arba užsigerti pasukomis.

Linkiu visiems LG draugams skanių ir sveikų šv. Kalėdų!

%d bloggers like this: