Kofeinas parsivedė užkandžiavimą

Pasidalinsiu visiškai šviežia savo patirtimi. Pavasarį teko savaitėlei sulakioti į Ameriką. Kelionė nebuvo iš lengvųjų. Ypač vargstu dėl laiko skirtumo. Taigi „pagudravau“. Po ilgo nevartojimo pasikviečiau į pagalbą žalią arbatą. Kofeinas labai klastingas.

Tikrai, buvau darbina ir žvali. Puikiai susidorojau su laiko skirtumo sunkumais ir nuvykus į JAV ir grįžus atgal į Lietuvą.

Bet, kaip sakoma, nemokamų pietų nebūna…Kofeiną pasikviečiau į pagalbą ir jis neskubėjo nuo manes pasitraukti. Pradraugavau su juo ne pora savaičiu, kaip buvau planavusi, o 5 mėnesius.

Net nepastebėjau, kaip tie porą puodelių per diena virto ištisu arbatos plempimu. Dabar jau esu šviežiai išsikapsčiusi. Maloni žinia yra ta, kad iš arbatos buvo lengviau „išlysti“ negu kažkada iš kavos. Ketelą dienų išmiegojau. Apsiėjau be galvos skausmo. Tačiau pasidalinti noriu ne abstinencijos sindromo ypatumais.

Kai įjunkau gerti arbatą įvyko dar vienas labai nemalonus grįžimas – užkandžiavimas. Vakarop, kai jau bandydavau nebegerti arbatos, kad nususitrikdyčiau miego, pradėdavau nenumaldomai geisti maisto. Tie ramūs vakarai be lesiojimo kažkur dingo ir grįžo ta baisi kančia kai tik didžiausiomis valios pastangomis pavyksta susivaldyti nevarstant šaldytuvo durelių. Gėda, bet dažniausiai nepavykdavo…

Tuo metu kai tai vyko nesuvokiau tų dviejų dalykų: kofeino ir užkandžiavimo tarpusavio ryšio. Tačiau labai aišku tapo tuomet, kai nustojus gerti arbatą ir pasibaigus miego dienoms užkandžiavimo noras dingo savaime.

Kofeinas Svorio metimas Sveika mityba Greiti lengvi sveiki receptai pietų pusryčių vakarienės idėjos Lieknieji gurmanai lieknas 600 x 600

Jau dėliojau plana, kaip imsiuosi tos savo netikėtai pargrįžusios ydos įveikimo ir, netikėtai man pačiai, jokio plano neprireikė, nes problemos nebeliko.

Labiausiai stebina tai, kad aš pati prieš 3 metus apie tai rašiau Pirmame programos žingsnyje. Pati tai jau buvau išgyvenusi, aprašiusi ir… primiršusi. Dabar tai vėl šviežiai išgyventa. Dar kartą pasitvirtinau sau faktą, kad yda po vieną nevaikšto. Pirmoje dienos pusėje aktyviai vartojamas kofeinas paskatina vakarop įnikti į nesibaigiantį lesiojimą.

Autorius
Donata

Daugiau receptų

Atsiųskite savo receptą

2 + 10 =

Komentarai

6 Comments

 1. Ruduokė

  Kava – vienintelis dalykas, į kurį nebeleidau sau „atkristi“ su visais programos paklydimais. Tačiau man vistiek nesiseka su rūgštingumu susidoroti. Kai mečiau kofeiną, duoną ir riebius sūrius, užmiršau, kur mano skrandis. Praėjus dviems metams vėl pradėjo kilti rūgštys, nei vynuogės, nei riešuto, nei jogurto, nei varškės nebegaliu valgyti. Gali būti, kad yra kažkas rimčiau ir kad ir kaip atidėlioju vizitą pas gastroenterologą, matyt teks… 🙁

  Reply
  • Donata

   O kaip sekasi su neužkandžiavimu? ar pavyksta išlaikyti mažiausiai 4 val. pertraukas tarp valgymo? Žinau atvejų, kai rūgšyingumas pasitraukė nustojus lesioti.

   Reply
   • Anonimas

    Niekada nebelesioju. Išvijau tą madą ir laikausi. Neskaitant kelionių ar atsitiktinių baliušku. 🙂

    Reply
    • Donata

     Puiku, tai tada dar pora kontrolinių klausimukų 🙂 kaip yra su vynu, šampanu, alum? Ir kaip yra su maisto įvairove vieno valgymo metu?

     Reply
     • Anonimas

      Nesu abstinente, bet ir nepiktnaudziauju, išpuola gal syki per dvi savaites kokio šampano ar vyno sriūbtelti. Per pietus tai įvairesne lėkštė būna. O pusryčiai stabiliai, kiaušiniai ir avokadai. Vakarienė dažniausiai kad liko nuo pietų. Aš itariu savo skrandį susipykus su obuoliais ir vynuogėm. Pavariau čia jų paskutiniu metu darže…

     • Donata

      Tai jau kai įtarimas yra reikia patikrinti. Geriau ramiai atsirinkti ir nuraminti skranduką, negu įdėti į jį tabletę 🙂

Parašykite mums!

%d bloggers like this: