Valgome tris kartus per dieną ir valgome taip, kad jaustumėmes laimingi. Pusryčiams soti košė, vakarienei lengvesnis maistelis (varškė su vaisiais, ar sriubytė), bet pietūs mano dienoje privalo būti atitinkamai paminėti. Šis patiekalas puikiai tiks tiesiog švęsti pietus ir džiaugtis skaniu maistu.

Lėtai troškinta jautiena alaus padaže (keturiems)

  • 1,2 kg jautienos
  • 100 g vištienos kepenėlių
  • 0,5 l – 1 l alaus
  • Maltos aitriosios paprikos
  • Keletos nedidelių cukinijų
  • 3 skiltelės česnako
  • Juodųjų pipirų, druskos ir aliejaus

Nepaisant to, kad pagal Lieknųjų Gurmanų mitybą alaus negeriame, tačiau kas sakė, kad negalime jo valgyti? Pasirodo, kad valgomas jis yra gerokai skanesnis, ypatingai skanu su jautiena.

Asmeniškai labai mėgstu jautieną – nieko nėra geriau nei ant grotelių keptas antrekotas, ar išpjova, bet su dabartiniu oru geriau dera lėtai troškinta jautiena. Toks mėsos paruošimas, nors ir trunka ilgokai, tačiau daug pastangų nereikalauja, o rezultatas… na reikia pasigaminti ir patys suprasite.

Jautiena, supjaustytą kubeliais, apkepame ant keptuvės kol susiformuos rusva plutelė ir sudedame į puodą troškinimui kartu su susmulkintu česnaku ir šlakeliu aliejaus. Česnakui apkepus pilame alų (tiek, kad apsemtų) ir dedame vieną arbatinį šaukštelį (su kaupu) maltų aitriųjų paprikų. Paliekame troškintis ant mažos kaitros valandai su puse.

Praėjus šiam laikui pradėkime ruošti cukiniją. Ją supjaustome išilgai ir dedame į įkaitintą keptuvę su šlakeliu aliejaus apkepti. Cukinijos keps apie 15 minučių. Norime, kad jos būtų minkštos. Kol cukinijos kepa smulkiai supjaustome vištienos kepenėles ir sudedame jas į jautienos troškinį – galbūt tai skamba kiek neįprastai, bet padažui kepenėlės suteikia fantastišką skonį ir gomurį glostantį švelnumą.

Po 10 minučių troškinį nuimame nuo kaitros ir paliekama keletai minučių atvėsti. Į lėkštę dedame cukinijas, ant jų minkštą jautieną ir pagardiname puikiu alaus padažu.

%d bloggers like this: