Šis straipsnis skirtas užklydusiems čia trumpam.  Tiems, kam čia ir dabar reikia naujos efektyvios dietos, pagal kurią jau po mėnesio su bikiniu būtų galima žengti tiesiai ant žurnalo viršelio ir likti ten amžiams.  Žinau, kad reikia greitai, todėl ilgai tavęs nesutrukdysiu, sugaiši tik keletą minučių skaitydamas. Tas kelias minutes praleisime svarstydami, kaip teisingai pasirinkti tinkamą svorio metimo programą.

Kaip dažniausiai renkamės? „….O visagalis internete, atsiųsk man …“, ir jis nepasididžiuoja, neilgai prašomas atsiunčia – tūkstančius. Lieka tik susiorientuoti pasiūlos gausybėje, o tai nėra labai jau paprasta. Norint pasirinkti teisingai, reikia žinoti, ko maždaug ieškome, na, bent jau keletą kriterijų.

Kad gaučiau daugiau idėjų, įvedžiau į naršyklę „dieta pagal“. Užplūdo siūlymai: … kraujo grupes, … mėnulį, …horoskopą, … kūno tipą, …amžių,… geografiją… pavadinimą…tai pagal ką gi rinktis? Na, kad būtų paprasčiau, sąrašą sutrumpiname. Atmetamos tos dietos, kurios jau žinomos ir išbandytos. Kam bandyti tą pačią japonišką dietą, jei ji jau prieš du mėnesius bandyta. Ši dieta atrodė labai sėkminga, tiesa, laikytis buvo kiek sunkoka, tačiau 5 kg po poros savaičių kaip nebūta. Tik va, gaila, kad šiandien tie penki kilogramai jau sugrįžo ir dar šeštą atsivedė.

Na, turbūt dietą reikėtų rinktis pagal efektyvumą. Hm… tai galėtų būti svorio ir laiko santykis – numesti kuo daugiau kilogramų per kuo trumpesnį laiką. Nors… girdėjau sakant (ir, tiesą sakant, bandžiau), kad greitai numesti kilogramai taip pat greitai sugrįžta. Na gerai, rinkuosi tokią dietą, kad svoris kristų maždaug po kilogramą per savaitę. Aha, kiek reikia numesti? 6 kg? Puiku, po pusantro mėnesio tikslas bus pasiektas. Kaip tik pavasaris? Atšils. Jėga!

Tiems, kurie nesisuka šitame užkeiktame rate, nėra suprantama, apie ką čia rašoma. Nuoširdžiausiai sveikinu visus, kurių šis procesas dar nėra įtraukęs. Linkiu niekada į jį nepatekti, ir šioje vietoje galime atsisveikinti.

Na, o jeigu jau taip įvyko, kad tai, kas čia rašoma, yra iki skausmo žinoma, tai tęskime toliau… Trumpam atidėkime visas dietas, programas, pasiūlymus į šalį. Nenagrinėsime čia ir dabar, kuri iš jų geriausia, sveikiausia ar madingiausia. Užbėkime įvykiams toli už akių ir pabandykime pradėti žvelgti į svorio metimo procesą iš to ateities taško, į kurį taip nekantriai norime patekti.

Tarkime, rezultatas jau pasiektas. Jau nebėra 6 (ar 16) kilogramų. Šiandien yra tas džiugesio pilnas rytas, kai svarstyklės parodė trokštamiausią skaičių. Sveikinu labai ir… kas toliau? Jeigu į šitą klausimą nėra atsakymo arba jis maždaug toks „stengsiuosi nepersivalgyti… prisižiūrėsiu…laikysiuosi“ …, bet juk ir dabar stengiesi? Juk ir dėl ankstesnio sėkmingo svorio numetimo stengeisi?  Nėra prielaidų manyti, kad po šito karto „stengtis“ pavyks geriau.

Prie ko aš čia vedu? Prie paprastos tiesos, kad „greitai“ ir „amžiams“ nepavyksta. Turi nustoti bėgti ir apsispręsti, kaip darysi šį kartą, ar vėl ieškosi „greitai“ su nepagrįstais lūkesčiais, kad …jau dabar tai bus kitaip. Ar keisi taktiką, akcentuodamas ne tempą o ilgalaikį rezultatą? Noriu įtikinti tave perkelti žurnalo viršelio projektą rudeniui ar kitam pavasariui, o mainais pasiūlyti ištrūkti iš lieknėjimo-storėjimo rato.

Siūlau šį kartą pasirinkti kitaip, nei esi pratęs. Padėkime trumpam į šalį kilogramus. Susikaupkime į laiką, per kurį išmoksi maitintis taip, kad nebereikėtų nuolat grįžti prie tos pačios suskilusios geldos. Nesvarbu, kiek tų kilogramų yra per daug. Gal du, o gal dvidešimt. Beje, gera žinia tiems, kurie turi labai per daug. Duok sau tris mėnesius laiko. Per tuos tris mėnesius lėtai, bet nuosekliai pervesk savo organizmą į kokybiškai naują mitybą. Labai lėtai ir labai nuosekliai. Kad organizmas priimtų jam pasiūlytą naują mitybos būdą, po kiekvieno judesio jis turi gauti laiko apsiprasti.

nuotrauka iš http://recetasdelujo.com/