IMG_5406

Lieknieji Gurmanai gamindami maistą nenaudoja cukraus ir stegiasi vengti produktų, kuriuose yra cukraus. Tačiau tai nereiškia, kad valgome mažiau skanų maistą. Priešingai, mėgaujamės maistu be cukraus ir vertiname jo natūralų skonį.

Ką padarė McDonald’s su savo bulvytėmis, kad jų nebeįmanoma atsivalgyti? Nieko ypatingo, tik pridėjo dekstrozės. Nors tai ir skamba labai sudėtingai, bet dekstrozė yra tiesiog gliukozė, arba kaip sako McDonald’s – iš kukurūzų išgautas cukrus. Taip McDonald’s pasiekia savo bulvyčių traškumą ir auksinę spalvą, nes pridėtas cukrus karamelizuojasi, kai yra kepamas aliejuje.

Bet ar viskas yra taip jau nekalta? Mokslininkai vis garsiau prabyla apie galybę sveikatos problemų, kurias sukelia gausus cukraus vartojimas, bei priklausomybę nuo cukraus. Pasirodo, kad prie cukraus priprantama itin greitai. Pasirinkimas dėti cukrų į kitus produktus yra labai patogus gamintojui, tiesą sakant nėra kito pasirinkimo – šių dienų maisto pramonė plačiai naudoja cukrų, o kaip galima jo nenaudoti jei konkurentai naudoja? Atsakymas yra akivaizdus – būti kitokiu didžiajame maisto versle reiškia prarasti konkurencinį pranašumą.

Kad ir kaip ten bebūtų, didysis maisto verslas neturėtų sargdinti mūsų, arba mes neprivalome žaloti savo sveikatą. Todėl išimkime cukrų iš gruzdintų bulvyčių ir pažiūrėkime kas bus. Eksperimentas ilgai netruks, o mums reikės:

  • 4 vidutinio dydžio bulvių
  • Nedidelio puodo su vandeniu
  • Nedidelio puodo su aliejumi

Bulves nuskutau ir supjausčiau vidutinio storumo šiaudeliais. Išmėginau du skirtingus gruzdintų bulvyčių gaminimo metodus. Pusę bulvyčių apviriau verdančiame vandenyje 3 minutes. Joms ataušus, nusausinau ir išviriau aliejuje. Kitą pusę bulvyčių tiesiog išviriau aliejuje be jokio išankstinio apdorojimo.

Pastebėjau, kad visos bulvytės buvo traškios tol, kol karštos. Tos, kurias apviriau prieš kepant, buvo minkštesnės viduje. Žinoma, labai daug priklauso nuo naudojamų bulvių rūšies – vienos bus traškesnės, kitos ne tokios traškios. Taip pat nereikia pamiršti, kad skirtingų veislių bulvės turi ir skirtingą skonį.

Atrodo, kad geriausias patarimas yra eksperimentuoti, nes pasirinkus McDonald’s siūlomas bulvytes gausime labai daug cukraus ir, kaip deklaruojama jų sudetyje, natūralaus jautienos skonio, kuris išgaunamas hidrolizojant pieną ir kviečius.

%d bloggers like this: