Geriamos salotos

Labai sveika valgyti daržoves. Ypač žalialapes. Nes jose yra daug…. bla, bla, bla… nieko naujo nepasakysiu. Visi žino, kad sveika, visi žino, kad jose yra daug …. ir tikrai ne visi valgo. Kodėl?

Nes – nevirškina, pučia pilvą, atsiranda refliuksas ir pan. Iš vienos pusės sveika, o iš kitos pusės ta pati savijauta ir sveikata kaip ir neleidžia jų valgyti. Ypač bėdos spaudžia tuos, kurie turi ne visai funkcionalius dantis, nes, žinia, daržoves reikia labai gerai sukramtyti.

Išeitis, kaip ir visuomet, yra. Savo salotas galima ne suvalgyti, o išgerti.

1 variantas – susmulkinti ir suplakti daržoves ir išgerti. Pvz.: dedame i plaktuvą saują mėlynių (gali būti šaldytos) ir saują špinatų, saliero stiebą suplakame ir išgeriame. Jeigu skonis tinka ir patinka tai ir yra geriamų salotų receptas jums. Jeigu skonis netenkina ieškome kitų idėjų. Svarbu į “geriamas” salotas nepridėti vaisių ir nepaversti jų vaisių glotnučiu su keletu lapelių špinatų – dėl spalvos.

2 variantas – daržovių sultys. Jeigu jaučiame, kad ir pirmasis variantas virškinimui per sunkus žengiame dar vieną žingsnį toliau. Spaudžiame daržovių sultis. Techniniai sprendimai galimi įvairūs. Skirtingos konstrukcijos sulčiaspaudės. Arba tiesiog per audinį. Aš darau paprastuoju būdu. Turiu stiprų plaktuvą. Patikiu jam darbą iš daržovių padaryti tyrę, o tada spaudžiu per audinį. Greita, paprasta, neriekia po spaudimo ardyti ir valyti sulčiaspaudės.

Pietų idėjos, receptai, sveika mityba

Sutarkime taip, kad geriamos salotos yra vienintelės leistinos geriamos kalorijos. Daugiau jokių geriamų kalorijų neturėtų būti.

Ir dar keletas minčių galutiniam įtikinimui. Jeigu jums pučia pilvą nežinia nuo ko, jeigu nestabilus kraujo cukrus, cholesterolis, kraujo spaudimas, jeigu skauda galvą, jeigu slegia nuovargis, jeigu kūnas sulaiko skysčius, prastai miegate ir dar daug tokių jeigu. Tai jums labai reikia to, ko yra daržovėse.

Ir pabaiga gera naujiena. Jeigu nuo kopūstinių daržovių pilvą pučia, tai nuo kopūstinių daržovių sulčių – ne.

Jeigu dar neitikinau, tai ir nebevargsiu.

Autorius
Donata

Daugiau receptų

Atsiųskite savo receptą

8 + 2 =

Komentarai

0 Comments

Parašykite mums!