Bulvių ir morkų garnyras

Bulvė – mūsų tautos mėgstamiausias ingredientas. Jų būna visokių formų, dyžių ir spalvų. Dėl savo trapios ir sausokos tekstūros, bulvė nesunkiai priima su ja kepamų prieskonių aromatus, o valgant su žuvimi galima leisti bulvei prisigerti fantastiškų jos sulčių. Nors dietų šalininkai skuba išmesti bulves iš savo mitybos raciono, tačiau retas paneigs – tai yra tikra mūsų virtuvės čempionė.

Morka, kitą vertus, kartais būna nustumiama arba į antrą planą, arba įmetama troškintis grietinėlėje kartu su žirneliais. Tačiau jos tikroji vieta yra orkaitėje šalia bulvės. Ši daržovė pasižymi saldžiu skoniu ir kietesne, traškia tekstūra, kuri puikiai talkina minkštoms bulvėms.

Receptas

Bulvių ir morkų garnyras tinka prie pačių įvairiausių mėsos, paukštienos ar  žuvies patiekalų.

Bulves ir morkas nuskusk (arba palik su žievele) ir išvirk (tiek, kad būtų minkštos, bet nepervirk), nugarink, leisk atvėsti ir apdžiūti. Įjunk orkaitę ir įkaitink iki 180°C. Sudėk jau apdžiūvusias bulves ir morkas į kepimo indą. Bulves spustelėk nykščiu – “sugniuždyk”, bet nepersistenk, bulvės neturėtų sutrupėti. Apšlakstyk pirmojo spaudimo alyvuogių aliejumi, pabarstyk druska, įmesk porą rozmarino šakelių ir pašauk į orkaitę 40 – čiai minučių. Pabaigoje, jeigu ant bulvių ir morkų nėra susidariusi rusva plutelė padidink orkaitės temperatūrą iki aukščiausios. Labai skanu ir paprasta!

%d bloggers like this: