Prašome nepalikti šiukšlių, balandžiai bando mesti svorį

Žmonių įpročiai kenkia ne tik jiems patiems, bet ir greta esantiems. Pagal JAV statistiką apie 60% amerikiečių įnamių kenčia nuo antsvorio ir nutukimo.

Lietuviškos statistikos šiuo klausimu nesu aptikusi, tačiau mėgstu stebėti, kas vyksta aplinkui. Sutikusi pasivaikščioti išėjusius dvikojį ir keturkojį, visad nužvelgiu abu ir labai dažnai pastebiu, kad kūno linijos panašios.

Nutukimu skundžiasi ne tik mūsų mažieji įnamiai. Dėl nutukimo nebepajėgia pakilti miestų aikštėse lesinami balandžiai, parkų tvenkinių paukščiai. Voveraites, zoologijos sodų gyventojus kamuoja žmonėms būdingos ligos.  

Nusipeni net driežai, kurie gyvena šilto klimato juostos miestuose ir parkuose. Dėl medžiagų apykaitos sutrikimų kenčia visi gyvūnai, kurie gauna maisto iš žmogaus rankų arba patys susiranda maisto atliekų šiukšlynuose.

Prieš keletą metų keliaudama po JAV eksperimentavau su driežais ir voveraitėmis. Daviau jiems pasirinkti. Tuo pačiu metu pasiūlydavau maisto, kuriuo jie natūraliai minta gamtoje, ir žmonių sukurtų produktų. Voveraitės į riešutus nekreipė dėmesio, o kirto McDonald’s bulkutę, driežai, net nepažvelgę į šviežią salotos lapą, krimto bulvių traškučius.

Gerai dirba perdirbėjų laboratorijos sukurdamos patiekalų skonį, tekstūrą, traškumą, kuriems sunku atsispirti, ir sukurdamos tokius produktų derinius, kuriuos valgydami nepasisotiname. Kuo daugiau maistas perdirbtas, tuo mažiau mums ir mūsų mažiesiems draugams bepadeda įgimtos savybės laiku pajausti sotumą, pagal skonį atsirinkti sau tinkantį maistą. Yra metamos didelės mokslo pajėgos, kad pergudrautų mūsų pojūčius.

%d bloggers like this: