Martynas

before-after

Daugelį metų virtuvė man buvo vieta, kur moterys užsiiminėja savo reikalais. Tačiau per pastaruosius metus tapau despotiškas šios moterų vietos užkariautojas – gaminu tris kartus per dieną, išsivysčiau paranoją dėl maisto, kurį man gamina kiti, ir nuolatos stengiuosi atrasti dar neragautus skonius bei naujus maisto gamybos metodus.

Mano maisto kelias

Įprasta, kad maisto vartojimas mums visiems yra natūralus procesas. To paties negalima pasakyti apie gaminimą. Pradėjau nuo ryte sutepto sumuštinio, kai buvau dešimties. Septyniolikos, mokydamasis Jungtinėse Valstijose, įvaldžiau omleto kepimo meną – jis turi būti traškus išorėje, gražios pusmėnulio formos ir sultingas viduje. Nuo aštuoniolikos įsigilinau į lietuvių virtuvės kulinarinias subtilybes, bet cepelinų ir iki šios dienos pagaminti nemėginau – niekada nebuvau didelis jų fanas, bet bulves ir mėsą dievinu. Nuo devyniolikos pradėjau studijuoti universitete Didžiojoje Britanijoje – pradėjau užkandžiauti, labai greitai ir riebiai maitintis. Per paskutinius studijų metus dirbau italų restorane virėju – pamėgau picą, pastą ir grietinėlę.

Mano svorio kelias

Kuo toliau maisto keliu, tuo daugiau kilogramų ant pečių…

Programa

Tuo metu, kai pradėjau keisti visą savo garderobą į vienu dydžiu didesnį, Donata sėkmingai savąjį lieknino – nusprendžiau išsamiau pabendrauti ir išsiaiškinti jos metodiką.

Pirmas bandymas buvo pirmosios taisyklės nepaisymas (nesugebėjau nesinuodyti) ir privedė prie pirmosios nesekmės. Užtrukau keturias stiprias savaites, kol nustojau nuodytis. Antras mano bandymas tęsiasi iki dabar – pavyko sėkmingai atsikratyti cigarečių, saldumynų, užkandukų, alkoholio, vienuolikos kilogramų ir pusės garderobo. Kai pasukau „lieknųjų gurmanų“ maisto keliu, atradau daug naujų, arba senų ir pamirštų maisto gaminimo bei vartojimo būdų, kuriais planuoju su jumis dalintis.

Ekonomika

Praleidau trejus metus universitete krimsdamas šią ir kitas su verslo vadyba susijusias studijas. Išmokau skaičiuoti – per mėnesį surūkydavau 70 eurų, bereikalingai pravalgydavau ir išgerdavau apie 100 eurų – per metus save nuodijau už 2040 eurų. Iš principo, tokia suma leistų man skolintis apie 70 000 eurų iš banko penkiasdešimčiai metų. Neblogai!? Tik neskubėk skolintis, kai galiausiai atsisakysi cigarečių.