Antras dublis. Žanetos lieknėjimo istorija

Sulaukiau labai smagių žinių iš Lieknųjų Gurmanų senbuvės Žanetos, kuri nusprendė pasidalinti savo lieknėjimo istorija. Nuo pirmos LG pažinties su ja praėjo jau 3 metai. Per tą laiką Žanetos namučiuose įvyko labai smagus pokytis – Mažylė.

Sveikiname laimingą mamą ir džiaugiamės sugrįžimu. Dabar Žaneta labai rimtai nusiteikusi, o kad tas nusiteikimas dar labiau surimtėtų ji nusprendė rašyti viešą lieknėjimo dienoraštį

Žaneta dalinasi savo dienoraščio pradžia, o vėliau dienoraštį ji tęs komentaruose po šiuo straipsniuku.

Žanetos dienoraštis:

LG keliu žengiu jau antrą kartą. Pirmąjį kartą pavyko numesti 9 kg, po to svorio kritimas sustojo. Po maždaug 9 mėn. programos laikymosi, „nutrūkau“ ir sugrįžti bandžiau nesėkmingai net kelis kartus.

Sugrįžau po 3 metų, nes jau žinau, kaip programa veikia, žinau, kad ji man tinka. Tikiuosi šį kartą nenutrūksiu ir pasieksiu savo tikslą.

Pradiniai duomenys:

Ūgis – 165 cm

Svoris – 122,5 kg

Tikslas – 65 kg.

Vieną karštą rugpjūčio dieną gulėjau šalia savo miegančios mažosios dukrelės ir kaip dažnai tai darau, naršiau Facebook’e. Kažkas pasidalino nuoroda apie merginą didelės valios pastangomis atsikračiusią 60 kg. Peržvelgiau jos transformaciją iliustruojančias nuotraukas ir mane pagavo stipri motyvacinė banga. Nusprendžiau, kad ir aš taip galiu ir jau po 2 dienų pradėjau pirmąjį LG žingsnį – išsivalymą nuo cukraus ir kavos.

Skirtingai nei pirmą kartą, man absoliučiai nebuvo jokios abstinencijos reiškinių dėl cukraus naudojimo nutraukimo. Galbūt taip suveikė ryžtas, o gal organizmas tiesiog prisimena pirmą kartą ir nesipriešino? Kaip bebūtų, tai, kad traukos saldumynams nebuvo nuo pat pirmos dienos, tik palengvino kelio pradžią. Kartu su cukrumi išėjo ir duona, o su ja ir sumuštiniai. Tas dvi savaites nejaučiau jokio diskomforto. Netekau 2 kg. Galiu prisipažint, kad tikėjausi spartesnio svorio kritimo, nes rodos nemažai atsisakiau. Vienu metu net buvau pyktelėjus ir pasakiau vyrui, kad jei ir toliau bus taip lėtai, tai velniop, pradėsiu vėl viską valgyt. Ačiū dievui, susiturėjau.

Tikrasis džiaugsmas užplūdo tuomet, kai perėjau į 3 kartų per dieną valgymo rėžimą. Svoris keletą dienų tiesiog dideliais gabalais krito :-D.

Lieknejimo istorija Svorio metimas Sveika mityba Greiti lengvi sveiki receptai pietų pusryčių vakarienės idėjos Lieknieji gurmanai lieknas 600 x 600

Prie viso to, dar ir didžiulis noras mankštintis atsirado. Su tokiu antsvoriu, kaip mano, sportas – sudėtingas dalykas, bet tikrai įmanomas. Išsitraukiau iš palėpės apdulkėjusį treniruoklį dviratį ir pradėjau minti nuo 5 min. Kasdien pridedu po minutę. Internete pasižiūrėjau rankų stiprinimo pratimėlių, tad po dviračio mynimo dar ir rankoms darbelio duodu.

Rugpjūčio 27. 22 programos diena.

Netekau 4 kg. Savijauta ir nuotaika puiki. Atsirado žymiai daugiau energijos. Seniau vis norėjau ir norėjau miego, o dabar – budri ir žvali!

Nesusilaikiau ir nukrypau su valgymo rėžimu. Gavosi, kad pavalgiau 4 kartus, o ne 3. Užtai svarstyklės vaakare prieš miegą man atkeršijo – +1,5 kg nuo rytinio svorio. Susiėmiau už galvos, nuėjau miegot.

Rugpjūčio 28. 23 programos diena.

Ryte sveriuosi -1,7 kg nuo vakarinio svorio. Nesąmonė kažkokia. Nusprendžiau tvirtai – sversiuosi tik rytais, mažiau bus galvos skausmo, o situaciją kontroliuosiu. Visdėlto apsiraminau, nes svarstyklės vėl parodė maksimaliai numestą svorį. Viskas tvarkoje. Važiuojam toliau!

Pusryčiams su dukrele valgiau grikių košę, pagardintą dešrytės gabalėliais. Dešros dar neatsisakiau, nežinau, ar pavyks. Gabūt ir neprireiks atsisakyt, o gal pati panorėsiu ją pakeist kažkuo sveikesniu.

Štai nuo pusryčių jau praėjo 4,5 val., o pietų dar nenoriu. Bet eisiu gamintis, kad palaikyt rėžimą.

Tęsinys pažadėtas komentaruose

Autorius
Donata

Daugiau receptų

Atsiųskite savo receptą

4 + 4 =

Komentarai

9 Comments

 1. Zana

  Rugsėjo 2. 28 programos diena.
  Na ką gi, kasdien vis labiau motyvuoja, krintantis svoris, laisvėjantys rūbai, energijos antplūdis. Šiandien jau -5,5 kg.

  Reply
 2. Vingiorykštė

  Šaunuolė, Žana! Laikykis, mes įdėmiai seksime tavo dienoraštį:)

  Reply
 3. Vingiorykštė

  Kaip sekasi, Žaneta? Neprapulk:)

  Reply
 4. Zaneta

  Sveiki, pasidalinsiu trumpai, kas vyksta. Pradejau gerti daugiau vandens (~ 1,8 l) ir prasidejo svorio svyravimai. Tai +200 g, tai -100 g, tai stovejimas vietoje 4-5 dienas. Gavosi, kad per dvi pastarasias savaites stoviu vietoj 🙁

  Reply
 5. Vingiorykštė

  Nenusimink. Laikinas stabilumas irgi gerai – juk nedidėja svoris, ar ne? Gal pradėjai daugiau judėti, o raumenys, kaip žinia, daugiau sveria. O kaip savijauta? Apimtys? Įjunk gerą nuotaiką, viskas bus taip, kaip norėsi:)

  Reply
 6. zavaic

  Ačiū Vingiorykšte už palaikymą. Vakar pasidžiaugiau -200g, pasportavau, tai šiandien ryte +400g. Nu košmaras, lyg vietoj troškinuko pietums būčiau surijus trijulę cepelinų, o vietoj dribsnių košės – torto gabalą. Bent jau žinočiau už ką man tie nelabieji +400g. Na, bet aš tvirtai stoviu ant savo. Nepasiduosiu. Sportuoju aš tikrai kukliai, nėr iš ko tiems raumenims augt :-D. Bendrai tai jaučiuos gerai, energijos daug. Apimčių dar nesimatavau.
  Įdomu, ar dar kam yra taip buvę, kad svyruoja svoris?

  Reply
 7. Vingiorykštė

  Žaneta, taip yra buvę ir man, ypač tik pradėjus bėgiot – nežinau, kodėl, bet svoris svyruodavo kasdien, tai aš nusprendžiau… svertis tik pirmadieniais:) Ir padėjo – svorio kitimas nebuvo labai žymus, per vis tiek pasižiūrėjusi lentelę mačiau po truputį MAŽĖJANČIUS skaičius, o tai labai pagerino ir nuotaiką, ir ryžtą:)

  Reply
 8. Zaneta

  Sveiki,

  Senokai jau berašiau. jei kas nors paskaitinėja, gal jau pagalvojo, kad Žaneta jau nutrūko ir apleido LG gretas. Oi ne, oi ne :). Labai džiaugiuos, kad atsilaikiau visų švenčių metu. Žinoma neišvengiau šiokių tokių nuodėmėlių – keletas kūčiukų ir taurė kalėdinio vyno. Bet tai tebuvo vienkartinis nukrypimas. Labai džiaugiuos, kad toliau esu šiame kelyje. Na, o svoris man krenta labai labai pamažu su nedideliais pasvyraymais. Jau praėjo 5 mėn. nuo pradžios ir aš su džiaugsmu atsisveikinau su 12 kg. Dabar jau suvokiau, kad nereikia taip karštai siekti numesti tuos kg pet tam tikrą užsibrėžtą laiko atkarpą. Tiesiog gyvenu prisilaikydama LG principų ir stebiu kaip pamažu nyksta tie kg.

  Reply
 9. Vingiorykštė

  Saunuolė, Žana!

  Reply

Parašykite mums!

%d bloggers like this: