morkytesSveika Lietuva!!!

Iš kiekvienos kelionės vis koks patiekalas užsilieka. Šį kartą labai netikėtai iš visos didžiulės multikultūrinės Amerikos virtuvės pasičiupau labai paprastą patiekaliuką.

Po Ameriką klajojome mėnesį, visą laiką buvome judesyje, ugnelę po kelioniniu dubenėliu užkūrėme tik porą kartų. Buvo šilta, karšto maisto nelabai ir norėjosi, be to kai akys ištroškusios kuo daugiau pamatyti, o siela patirti, tai pilvui tenka prisitaikyti ir per daug neniurzgėti, kad yra maitinamas paprasčiau ir be mandrumų. 

Tagi iš naujo atradau baby carrots. Pralinksmino rezultatas gautas įvedus šį anglišką pavadinimą  į google vertėją  – kūdikių morkos. Na su kūdikiais jos neturi nieko bendro, tiesiog mažos morkytės.

O „amerikoniškos“ jos tik tiek, kad būtent ten, Amerikoje, aš jas iš naujo atradau ir labai pamėgau. Idealus maistas vasarą (arba ne vasarą, bet ten kur šilta…) kelyje. Idėją man pametėjo prekyboje esantys daržovių rinkinukai (salieras, morkytės, žirnių ankštys, cukinijos gabaliukai….) supakuoti kartu su padažu. Norėjau tokį rinkinuką nusipirkti, tačiau kai perskaičiau padažo sudėtį, tai, kaip sakoma, fantazija atšoko…

Tačiau nebūtina taip greitai pasiduoti, galima juk pasivogti mintį ir toliau jau ją prisitaikyti sau.

Paruošimas labai paprastas. Reikės morkyčių ir padažiuko. Mano kelioninis padažiukas buvo labai paprastas, keletas variacijų. Varškė + žemės riešutų arba saulėgražų sviestas (čia ta versija, kuri nuotraukoje). Avokadas + citrina + prieskoniai. Prie morkikių man labai skanu truputėlį aštriau.

Bandžiau daržovių gabaliukus pasiruošti įvairius. Vietoje mažų morkyčių pasipjausčiau paprasčiausią didelę morką, pirkau žirnius su ankštimis, cukinijas, netgi ridikėlius paverčiau šiaudeliais ir mirkiau į saulėgrąžų sviesto ir avokado padažą (laaaabai pikantiškas skonis). Na, tiksliau sakant, ne mirkiau, bet užtepu, nes padažą mėgstu tirštesnį. Gal net teisingiau būtų mano atveju vadinti ne padažu, o užtepėle.

Išvada – VISI deriniai labai skanūs ir sotūs. Kūrybai ribū nėra. Todėl nepateikiu čia jokių gramų, mililitrų. Pakanka idėjos, kurkite ir nustebinsite save bei kitus.

labai paprasta, labai greita, labai patogu kelyje (ofise) ir laaabai skanu bei sotu.  Na, o kai pietauji gamtoje tai dažnai atsiranda kas maloniai pasisiūlo pasidalinti, tad pravartu įsimesti į krepšį keletu morkikių daugiau.

P1070482

%d bloggers like this: