Mano paskutinė peleninė

Kai man buvo 18, susipažinau su cigaretėmis. Viskas prasidėjo nekaltai ir su dideliu noru pažinti suaugusių pasaulį. Ėmiau rūkyti tiek, kad nusivyliau, iš ne vilties rūkiau dar daugiau, kai galiausiai atradau Allen Carr, kuris mane pamokė kaip cigaretes išmesti.

Lygiai prieš metus baigiau savo rūkymo karjerą (tikiu, kad visiems laikams). Yra keletas dalykų, kuriuos yra svarbu aptarti nustojus rūkyti. Pirmasis – pinigai. Kiek pinigų aš sutaupiau neberūkydamas? Metuose yra 52 savaitės, per savaitę surūkydavau 7 pakelius cigarečių. Kiek kainuoja pakelis cigarečių? Šiandien tai yra sunkus klausimas, bet spėju, kad apie 9 litus. Taigi, per metus būčiau prarūkęs 3276 litus. Tai yra beveik 4 minimalios lietuviškos algos. Nemažai.

Kitas klausimas – sveikata. Prieš keletą savaičių tiesiog pradėjau lakstyti. Nejučiomis nubėgu 4 kilometrus ir kvapo neprarandu. Jei būčiau bandęs tai padaryti prieš metus – be šansų, nes nukrisčiau kur nors pakrūmėje. Kitas dalykas – nosies sveikata. Jaučiu kvapus geriau nei bet kada anksčiau rūkydamas, dėka to galiu labiau mėgautis skaniu maistu.

Trečiasis klausimas – estetika ir higiena. Jokio nuorūkų kvapo, jokių dūmų, jokių pageltusių pirštų, jokių pelenų burnoje, mažiau kvepalų ant rūbų (ir mažiau pinigų kvepalams). Viskas tuo ir pasakyta.

Gera gyventi be tabako. Nuoširdžiai siūlau visus prisijungti ir rekomenduoju išsaugoti savo paskutinės peleninės nuotrauką – ji primena ne tik cigaretes, bet ir sunkią abstinenciją.

Advertisements