Galiu 5 dienas pietums valgyti tą patį patiekalą, per daug negrauždamas savęs dėl jo paprastumo ir primityvumo. Bet nepaisant to, dažnai noriu pagaminti kažką sudėtingesnio ir nustebinti aplinkinius.

Kas nutinka, kai gaminu kažką ypatinga? Visų pirma (dažniausiai) pavyksta puikus naujas patiekalas, kuris keliauja per įvairiausius vartojimo testus ir tada yra pateikiamas Liekniesiems Gurmanams.  Taip pat kai kurie patiekalai reikalauja labai daug įvairiausių priedų, o jų visų sunaudoti nepavyksta ir tuomet… na, visiems gerai žinoma istorija – šaldytuvas pilnas per pusę perpjautų ir laukiančių savo antro šanso produktų.

Ką daryti?

Skamba kaip čigoniškas himnas. Bet visgi kažką su tais likusiais produktais daryti reikia. Todėl nusprendžiau pasiūlyti paprastus patarimus panašaus likimo Liekniesiems Gurmanams.

Požiūris į likusius produktus

Idealu yra matuoti ir pataikyti ne tik pagaminamo maisto kiekį, bet ir perkant produktus. Linksmas momentas – neseniai skaičiau straipsniuką viename didžiųjų naujienų portalų pavadintą “Vakarienės iš atliekų” 🙂 Lieknieji Gurmanai siekia išvengti tokių vakarienių, todėl geriau jau likę produktai, nei pagamintų ir nesuvalgytų patiekalų likučiai. Kita vertus, likę produktai skatina mūsų išmoningumą ir naujų receptų paiešką.

Metodika

Nauja metodika, kuri nepaliauja manęs žavėti – kiniškas wok’as. Galima būtų ieškoti lietuviškų šio termino atitikmenų, bet ignoruosiu kalbos saugotojus ir liksiu prie wok’o. Kinai wok’e viską gamina, o gal ir pritaiko platesnėje buityje. Tradicinis wok’e gaminamas patiekalas “maišyk ir kepk” (angliškai “stir-fry”) daromas iš daržovių, kurios apkeptos lieka traškios. Gaminimo procesas yra elementarus – svarbu, kad wok’as būtų karštas (patariu kepti ant dujinės viryklės), produktai supjaustyti ne per smulkiai ir kepant nuolatos maišomi. Tokie patiekalai paskaninami sojos padažu, dažnai paaštrinami (ir iki labai labai agresyvaus lygio) ir pasaldinami (puikiai tinka išmirkytos razinos, kurias kepu kartu su visais produktais). Viskas yra sujungiama sojų arba ryžių makaronais ir žiupsneliu sezamo sėklų. Skamba labai gerai, o paruoštas visada džiugina fantastiškais skoniais, tekstūromis ir spalvomis. Puikiai tinka likviduoti daržovėms, mėsai ir, pasitelkus išmonę, dar daugeliui produktų.

Visais atvejais nereikėtų pamiršti italų ir pastos. Visi gaminantys žino, kad pastos užpilas yra absoliutus nugalėtojas greito, šilto ir skanaus maisto kategorijoje. Užpilą galime gaminti iš bet ko: turi likusių cukinijų – tobula, morkos – paranku, baklažanas – naujas požiūris į pastą, bet kokia mėsa ir pomidorai – kasdieniška.

Nuotraukų šaltiniai: http://sp.life123.com, http://img4.myrecipes.com.

Advertisements