Neskubėk pirkti kebabo, mėsainio ar čeburėko. Nors greito maisto idėja yra labai patogi ir lengvai pritaikoma kasdienybėje. Tu – dirbantis ir nuolatos užimtas žmogus, kuris neturi laiko didelėms virtuvės fiestoms, bet mėgstantis skaniai ir sočiai pavalgyti. Jei taip, mano greito maisto idėja tau patiks.

Greitas maistas yra greitai paruošiamas, greitai suvartojamas ir leidžiantis toliau greitai gyventi. Jei nori neapkrauti savęs sudėtinga maisto gamyba ir jau spėjai suprasti, kad restoranai tavęs neišgelbės, visų pirma tau reikės atnaujinti savo strateginio maisto atsargas ir išmokti keletą nesunkių receptukų.

Greiti pietūs – avokadas su priedais

Visais metų laikais, ačiū mažmeninės prekybos tinklams, galima rasti avokadų. Jei šiandien ta diena, kai vėluoti pradėjai nuo rytinio dušo, saldus ir minkštas avokadas išspręs tavo greitų pietų klausimą. Avokadą skaninu alyvuogių aliejumi, citrina ir skrudintais riešutais (žemės riešutai, anakardžiai, arba visi kurie skrudinti ir sūdyti). Turiu mažą stiklainį kuriame sumaišau šiuos tris ingredientus – iki pietų riešutai prisisotina fantastiško alyvuogių aromato. Tokia yra bazė, o toliau tai tavo fantazijos klausimas – pomidoras, saulėje džiovintas pomidoras, rūkyta vištienos krūtinėlė, ryžių traputis… kas tik šauna į galvą ir sutinka su Lieknėjimo programa. Bet nepamiršk, kad avokadus geriausiai pirkti labai neprinokusius ir kietus kaip akmuo – per penkias dienas jie taps saldūs, minkšti ir neturės juodų dėmelių viduje. Šį greito maisto sprendimą aš dažnai naudoju kai reikia išvykti ir pietūs keliauja kartu su manimi.

Sekantis sprendimas – pasta. Tau reikės pasirūpinti, kad visada turėtum daug ir skirtingos pastos (mano mėgiamiausia tagliatelle ir fettuccine tipo). Pirkdamas patikrink pastos sudėtį – ieškok stambaus grūdo (angl. semolina) pastos. Vanduo užverda per 10 – 15 minučių, o pasta jame verda iki 10 minučių (instrukcijos skiriasi priklausomai nuo gamintojo ir pastos tipo). Nepyk, bet priminsiu – dėk pastą tik į verdantį vandenį, neuždenk ir pavirus rekomenduojamam laikui išpilk į rėtį. Tam, kad pasta nesuliptų gali jau į verdantį vandenį įpilti šaukštą aliejaus, jei valgysi pastą su karštu užpilu – rėtyje nuplauk šaltu vandeniu, jei skanausi šaltą užpilą – rėtyje apšlakstyk aliejumi ir greitai pastą pridėk į lėkštę su užpilu.

Kol išvirsi pastą, privalai spėti paruošti užpilą. Pats greičiausias – Donatos varškės užpilas. Jam paruošti tau reikės tik liesos (grūdėtos) varškės ir prieskonių/priedų – česnakas, kalendra, peletrūnas, tarkuotas agurkas, pomidoras, viskas kas tik tinka ir tau patinka (tik nepamiršk druskos ir pipirų). Sumaišyk varškę su priedais, pridėk dar kartšą pastą. Tada valgyk ir skubėk toliau!

Jei renkiesi karštą užpilą, siūlau kaitinti keptuvę tuo metu kai jau pilsi vandenį į puodą pastai virti. Tau reikės pomidorų, česnako, raudonėlio ir kietesnės daržovės, kuri bus tavo pagrindas – labai tinka cukinija, morka, baklažanas, saldžioji paprika, svogūnas arba viskas kartu. Mano mėgstamiausia kombinacija – svogūnas, morka ir cukinija. Svarbu, kad supjaustyti daržovių gabaliukai spėtų iškepti per 15 minučių todėl nepjaustyk per stambiai (jei kepi morkas, stenkis, kad griežinėlis būtų nestoresnis nei 4 mm). Dabar į labai karštą keptuvę dėk kietą daržovę, po poros minučių – česnaką ir kai česnakas paruduos įdėk 2 kubeliais supjaustytus pomidorus (jei valgysi vienas). Primažink keptuvės kaitrą. Per sekančias 5 minutes tavo pomidoras keptuvėje bus patižęs, o vanduo jau virs – dėk pastą. Kai nupilsi pastą į rėti, tavo užpilas bus beveik baigtas – paragauk, paskanink druska, pipirais ir raudonėliu (jei naudoji šviežią – dėk prieš pabaigą, jei džiovintą – dėk kai pomidorai pradeda tęžti). Pastą dėk į keptuvę kartu su užpilu, šiek tiek pakepink – leisk pastai sugerti skaniausias pomidoro, česnako ir raudonėlio sultis. Baigta? Taip! Nebent labai mėgsti grietinę – tokiu atveju pamėgink dar į kepančią su užpilu pastą įdėti šaukštą natūralaus lieso jogurto. Dabar tikrai baigta.

Pastos ir užpilų temą vystisiu ir toliau – ačiū italams už šį greito maisto stebuklą. Bet, tai dar ne pabaiga…

Susiję straipsniai:

2 dalis

3 dalis